BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

"Başak Demirtaş'a küfredemezsin, Bahar Ayvazoğlu'na edebilirsin" zihniyeti!..

Geçen hafta PKK'nın siyasi temsilcisi Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Hanım'a Vedat Muti adında biri hakaret etti. Çok terbiyesizce bir sözdü bu. Herkes de kınadı. O küfürlerin âlâsı hemen her gün başta Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese ediliyor...
Nedense o gün kıyamet koptu. Tek bir hesaptan edilen küfürle ortalık yıkıldı. Tamam bunda sorun yok. Türkiye'de muhaliflere göre eğer bir kadın AK Partili ise ona küfür ve hakaret edebilirsin. Kadınlığına laf söyleyebilirsin!
Atatürkçüysen karını dövebilirsin, kimse sana bir şey diyemez. Atatürkçüysen AK Parti'yi destekleyen bir kadına, bir milletvekiline her şeyi deme hakkın var. Ne yazık ki geçen hafta tam da bu oldu. Sözcü yazarı Saygı(sız) Öztürk Trabzon'da meydana gelen bir hadiseyi anlatırken terbiyesizlik yaptı. Özür dileyeceği yerde, üste çıkmaya başladı.
Saygı(sız) Öztürk Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Ali Ayvazoğlu'nu eleştirmek isterken eşi Bahar Hanım'a da iğrenç bir imada bulunmuş. Trabzon'daki atamaları eleştirebilirsin. Yanlış dersin. Bunlarda sorun yok. Ama başka ima yapamazsın, hele hele evli bir kadına dil uzatamazsın.
Yazısına şöyle başlamış Saygı(sız):
"Trabzon bugünlerde ilginç bir yükseliş hikâyesine tanıklık ediyor. Ali Ayvazoğlu, Trabzon Belediyesine bağlı TRABEL şirketinde işçi kadrosunda çalışırken, aynı zamanda Atatürk Köşkü'nde bekçi olarak görev yaptı. Bahar Hanım (Bahar Ayvazoğlu) ise Mustafa Yanmış'ın Merkez İlçe Başkanlığı döneminde AKP'ye sekreter olarak işe alındı."
Tamam, eleştirmişsin. Kimse bunu yazdın diye bir şey demiyor.
Şimdi gelelim iğrençliğe. Saygı(sız) Öztürk'ün yaptığı imaya bakın: "Ayvazoğlu, ilçe binasına sıkça gidip gelmeye başladı. Evli olan Ali Ayvazoğlu, Bahar Hanım'la dostluğunu ilerletti. Ayvazoğlu eşinden ayrıldı ve Bahar Hanım'la evlendi. AKP İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş'ün, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilmesi üzerine boşalan Kadın Kolları Başkanlığı'na Bahar Ayvazoğlu atamayla getirildi."
İmalara bakar mısınız? "Ali Ayvazoğlu, ilçe binasına gidip gelmeye başladı. Evli olan Ayvazoğlu, Bahar Hanım'la dostluğunu ilerletti. Eşinden ayrıldı. Bahar Hanım'la evlendi."
Allah aşkına, böyle terbiyesizlik var mı? Bir atamayı eleştirecekken namuslu insanlara atılan iftiraları görüyorsunuz!..
Tam tersini düşünün, bu sözleri mesela ben, bir CHP'li için ima etsem ne derlerdi? Kıyamet kopardı. Saygı(sız) Öztürk İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun dediği gibi, bürokratik bir atamayı eleştirmiyor. Bir kadının namusuna iftira atıyor. Bahar Hanım'ın iffetine laf söylüyor.
Trabzon'da yaşayanlar bilir ki, Bahar Hanım fazilet ve şefkat sahibi bir kadındır. Ali Bey de Trabzon'da turizm konusunda önemli işler yapmıştır. Yaptıkları işlerde açık bulamayan saygısız tipler, Ayvazoğlu ailesinin namusuna dil uzatıyorlar. Ayıp ayıp, kendinize gelin!..
Başak Hanım için ortalığı ayağa kaldıranların konu Bahar Hanım olunca sessizliğe gömüldüğünü gördük. Buna ezikler dâhil. Bazılarına göre eşitler arasında muhalif kadınlar birinciymiş. Diğerleri önemsizmiş.
Bu ülkede kadına hakaret ya da şiddet konusunda bile ayrımcılık var. AK Partili bir kadının namusuna söz söylenirse herkes kafasını deve kuşu gibi kuma gömer. Muhalife söylenirse yer yerinden oynar!.. Nerede kadın dernekleri? Nerede kadın yazarlar? Hani yoksunuz.
Saygı(sız) Öztürk! Televizyonlarda ağlayarak kendini acındıramazsın... Yaptığı terbiyesizlik tarihe geçti bile.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYIN
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
614097 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/614097.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT