BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

FETÖ bitmiş değil, tehlikenin farkında olun!

TGRT Haber ekranlarında hafta içi her sabah 07.00-10.00 arası “Cem Küçük’le Günaydın Türkiye” programını sunuyorum. Hâliyle haberlere daha vâkıfım. Böyle programlar sunmanın en önemli faydası fikri takip yapabilmeniz. 
Şimdi size son bir ayda yapılan bazı FETÖ operasyonlarından bahsedeceğim. Güvenlik güçlerimiz, savcı ve hâkimlerimiz inanılmaz işler çıkarıyorlar. FETÖ’nün başta TSK gibi göz bebeği kurumumuzda nasıl çöreklendiğini görmemiz şart. TSK içindeki FETÖ unsurları birer birer temizleniyorlar. Ama sadece TSK değil, başka kurumlarda da varlar.  
Pandemi sürecinde olduğumuz için bazı şeylerin farkında değiliz. Hepimiz aşıyla yatıp aşıyla kalkıyoruz haklı olarak. Şimdi yazacağım bilançoyu da görelim ve göz ardı etmeyelim...
8 Aralık 2020: İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik 50 ilde başlatılan operasyonda 295'i muvazzaf 304 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 230 şüpheli yakalandı.
8 Aralık 2020: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, GATA ve Sağlık Bakanlığında yürütülen "FETÖ" soruşturmaları kapsamında toplam 47 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.
17 Aralık 2020: Şanlıurfa merkezli 3 ilde FETÖ'ye yönelik operasyon düzenlendi. Aralarında örgüt sorumlularının da bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan bazıları ByLock kullanıcısı. 
17 Aralık 2020: Erzincan merkezli 6 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 14 kişi yakalandı. Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, FETÖ'nün sivil mahrem yapılanmasının deşifre edilmesi amacıyla örgütle bağlantısı bulunan bir kısmı aktif görevde öğretmen, avukat ile daha önce görevlerinden ihraç edilmiş memurların da aralarında bulunduğu zanlılara yönelik çalışma gerçekleştirildi.
21 Aralık 2020: Bursa'da FETÖ'nün “gaybubet” evlerine düzenlenen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 3'ünün kapatılan FETÖ'ye ait eğitim kurumlarından çalıştığı, birinin öğretmenlik, 2'sinin de memuriyetten ihraç olduğu öğrenildi.
22 Aralık 2020: Balıkesir merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, örgütün kapatılan bazı banka, dernek, sendika ve okullarında kaydı bulunan 10 kişi için yakalama kararı çıkarıldı. 
25 Aralık 2020: Ankara'da terör örgütü FETÖ/PDY'nin Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmada 17 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Öte yandan, Ankara merkezli 12 ilde, FETÖ/PDY'nin 2016 yılından önce oluşturduğu “sınav çalışma evleri”nde kaldıkları tespit edilen 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
4 Ocak 2021: Edirne merkezli 11 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda 26 şüpheli gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütünün "Avukat mahrem yapılanması", "Askerî mahrem yapılanması" ile diğer mahrem yapılanmalarının deşifre edilmesine yönelik sürdürdüğü çalışma kapsamında, Edirne merkezli 11 ilde operasyon düzenlendi.
5 Ocak 2021: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmada 28'i Kara Kuvvetleri Komutanlığında subay, 1'i sivil 29 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı.
8 Ocak 2021: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2005 yılı polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturması kapsamında 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan ve soruların dağıtılmasına aracılık eden 27 FETÖ mensubu hakkında 10 ilde gözaltı kararı verildiği kaydedildi.
12 Ocak 2021: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki "mahrem hizmetler" yapılanmasıyla bağlantılı ve örgütün ankesörlü ve ardışık arama yöntemini kullandığı belirlenen 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi. 
Öte yandan şüphelilerin 1'inin "mahrem imam", 9'unun muvazzaf astsubay, 3'ünün ihraç edilmiş astsubay olduğu, 10'unun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandığı öğrenildi.
13 Ocak 2021: FETÖ’nün, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 33 ilde operasyon düzenlendi. Haklarında yakalama kararı olan 10’u muvazzaf 118 şüpheliden 52’si gözaltına alındı...
Bu yazdıklarım sadece bir özet. Yazmadığım en az irili ufaklı 15-20 operasyon daha var. ByLock kullanıcıları, mahrem imam yapılanmaları içerisinde binlerce kişi gözaltına alındı ve tutuklandı. Çok dikkatli olmakta fayda var. FETÖ bitmiş falan değil!..
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
617099 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/617099.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT