BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

"Acun, afyon gibi uyuşturuyor"

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal şöyle demiş:
"Acun Ilıcalı, Müge Anlı ve benzerlerinin programlarının toplumsal dokuda yaptığı tahribat, PKK ve FETÖ tahribatı kadar büyük."
Bazı muhalif siteler bu mesajı Acun’un referandumda rengini hâlâ belli etmemesine bağlamış ve "Evet diyemeyen Acun artık AKP’nin hedefinde" diye yorum yapmış.
Bence Aydın Ünal çekinmeden, yerinde bir tespitte bulunmuş.
Bir kere Müge Anlı’nın programı atv’de yayınlanıyor. İzdivaç programlarını toplumun başına belâ eden Esra Erol da aynı kanalda...
İşe bakın! aHaber millî çizgide ama kardeş kuruluşu atv ne hâlde!..
Acun'a gelince...
Cumhuriyet antropolog yazarı Tayfun Atay, onunla ilgili geçenlerde ilginç bir benzetmede bulundu.
Acun’un "seküler bir afyon" olduğunu ve AK Parti adına toplumu uyuşturduğunu iddia eden Atay "O popüler kültür alanında bu iktidarın bayrağını dikecek bir Ulubatlı Hasan’dır" diyor.
Oysa Acun’dan olsa olsa AK Parti'nin temsil ettiği kitleyi bombalamaya çalışan bir "Truva Atı" olur.
Çatışma, yozlaşma, küfür, dedikodu, teşhircilik...
Bunların hangisi hükûmete destek, topluma fayda sağlar?
"Köşe"li krallıklar
 
Adı Muazzez İlmiye Çığ... 103 yaşında... Doğu Perinçek'in gazetesi Aydınlık'a yazan ihtiyar, rejimi eleştiren başörtülü milletvekillerine "Cumhuriyet olmasaydı kim bilir hangi erkeğin hareminde bilmem kaçıncı kadın olacaktınız" diyerek çirkinliğine çirkinlik kattı.
Pako'nun babası Bekir Coşkun da Sözcü'deki köşesinde referandumda evet diyecek olanlara, burada yazmaya hayâ edeceğimiz bir ifade kullandı.
Yaşlarını başlarını almış "koskoca" insanlar... Ama kalemlerinden irin akıyor.
İstisnalar var elbette. Mesela Sami Kohen. Kendisi 89 yaşında. 63 yıldır yazıyor. Basının en kıdemlisi o. Bu yaşına rağmen gündemi iyi takip edip analiz yapıyor. 75 yaşındaki Mehmet Barlas, özellikle hatırlatmalarıyla geçmişe ışık tutuyor.
74 yaşındaki Yavuz Donat, yıllardır aynı çizgide. 77 yaşındaki Hıncal Uluç, birçok konuyu ele alıp koskaca gazete sayfasına kapatıyor. 84 yaşındaki Güngör Uras ekonomiyi Ayşe Teyze'nin anlayacağı dilden anlatıyor.
Bizim mahallede de 87 yaşındaki Mustafa Necati Özfatura amcamız ve Millî Gazete'nin 84 yaşındaki yazarı Mehmet Şevket Eygi var. Bu iki "ağırbaşlı" yazarın da 'sağlam' kitleleri bulunuyor.
Yaş ilerleyince insan munisleşirmiş. Fakat bazı arkaikler var ki işleri güçleri nefret saçmak. Köşelerinde krallık kurmuşlar. Onlardan aşağıdaki listede bolca var:
Oktay Ekşi... 84 yaşında.
Ertuğrul Özkök... 70 yaşında.
Melih Aşık... 75 yaşında.
Doğan Heper... 80 yaşında.
Yalçın Bayer... 73 yaşında.
Rauf Tamer... 80 yaşında.
Erdal Atabek... 87 yaşında.
Ege Cansen... 79 yaşında.
Rahmi Turan... 78 yaşında.
Emin Çölaşan... 75 yaşında.
Bekir Coşkun... 72 yaşında.
Orhan Erinç... 81 yaşında.
Uğur Dündar... 73 yaşında.
Necati Doğru... 72 yaşında.
Doğan Hızlan... 80 yaşında.
Güneri Cıvaoğlu... 77 yaşında.
Ali Sirmen... 77 yaşında.
Aydın Engin... 75 yaşında.
Emre Kongar... 75 yaşında.
Ataol Behramoğlu... 74 yaşında.
Erol Manisalı... 76 yaşında.
Hikmet Çetinkaya... 75 yaşında.
Şükran Soner... 71 yaşında.
Güngör Mengi... 77 yaşında.
 
 
İşlerine gelmeyince
 
CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in 2 milyon liralık haberleşme faturası gündeme oturdu.
Biz de vekillerin haberleşme giderlerini döktük ortaya. CHP Grup Başkanvekilleri aradı. Listede niye AK Partililerin olmadığını sordular. "Verin hepsini yayınlayalım" dedik, ses çıkmadı. İşlerine gelmeyince çıkmaz zaten.
Hatırlayın, 7 Haziran seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin avizelerinden perdelerine, sandalyelerinden klozetine, çatalından bıçağına kadar her şeyini dillerine doladılar. Abartılı rakamlarla milleti kandırmaya çalıştılar.
Mesela yemek masasının maliyetinin 240 bin lira olduğunu söylediler. Mobilyacılar sitesinde 4 bin 600 liraya yapıldığı ortaya çıkınca sus pus oldular.
O gün yalan yanlış bilgileri manşetlerine taşıyanlar, Elif Doğan Türkmen'i görmezden geliyor. Bu da yetmezmiş gibi bazıları "Kriz yönetimini bilmiyorlar" diyerek CHP'ye akıl vermeye kalkıyor.
Neyin yönetimi Allah aşkına? Her şey ortada. Yönetecek şey mi kalmış?
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
595383 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fatih-selek/595383.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT