BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ne olacak G.Saray'ın hâli!

Gomis, Kerem ve Torrent’le Galatasaray kazanıyor. Ancak, mutluluğu arıyor sarı kırmızılılar.
Fantazi bu ya; "Galatasaray'ın başında Burak Elmas değil de Murat Sancak olsaydı dünkü Adana Demirspor mücadelesinin keyfine doyum olmazdı" diyecektim ama diyemiyorum.
Zira Galatasaray Aristokrasisi, Sancak'ı sarı-kırmızılı camiaya yaklaştırmaz. Gerçi; Adnan Polat'ı da yakıştırmamışlardı ama sonra çok arar oldular. Neyse.
Cimbom maç kazansa da Fırat Develioğlu'nun "idari ibra kaosu" hızla krize dönüşüyor. Koca Galatasaray sabun gibi eriyor, bu kabul edilebilir bir durum değil. Diyeceğim o ki; Galatasaray'ın başkan müsvettesine değil Faruk Süren, Selahattin Beyazıt ve Ünal Aysal gibi marka değeri güçlü bir başkana ihtiyacı var.

Çare Özbek mi?

Seçim, çare mi bilmem. Ancak "Dursun Özbek aday" haberi heyecan uyandırmaya yetti de arttı. Peki Özbek seçilirse güneş mi doğacak? Zor!
Gerçek şu ki;
Galatasaray'da Burak Elmas ile dağ gibi umutlar maalesef çöp edildi. Şimdi "Enkaz bekliyor" yeni yönetimi; Ağustos 2022'deki borç; 50 milyon dolar. Bu para kasada var mı, sanmıyorum.
Peki yeni yönetim açığı kapatabilecek mi? O da belirsiz. Hele Yeni Spor Kanunu ile o yükün altına girecek başkanı da göremezsiniz ortada. Hal bu iken beni şaşırtan Elmas'ın maç günü ahkam kesiyor olmasıdır.
Burak Başkan, Ziya Paşa'nın "Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz! Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" sözünü hiç işitmediniz mi?

Yunus özlemi

Ligi kafada bitiren Adana Demirspor’da Yunus oyunun başında golü bulunca Galatasaraylılar şimdiden onu, Babel’in yerine koydu. Bir kanatta Kerem diğer kanatta Yunus kulağa hoş geliyor.
Nelsson’un başlattığı pas oyununu başarıyla oynayan Galatasaray tempo yükseltip orta sahayı çabuk geçebilse Kerem, Halil ve Gomis ile daha etkili olabilirdi.

MAÇIN ADAMI: Nelsson

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
627198 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/hasan-saricicek/627198.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT