BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Yanal çorbasından, Koç’a...

Kemal Abinin Haftalığı
Kemal Belgin
Facebook
Fenerbahçe, Sivasspor karşısında 1-0 yenik duruma düştükten hemen bir dakika sonra rakibinin şenlik yaşarken ihmal ettiği savunma dağınıklığından yararlanıp beraberliği yakaladı. Bu arada sakatlanan Topal’ın yerine Ekici girmişti. Eee orta alan nasıl mı? Karışık... Sonra Zajc çıkıp yerine Alper girmez mi? Nasıl yani mi? İşte öyle bir şey! 
Bitti mi? Hayır! 
Topal’ın yerine çoktan girmiş olması gereken Jailson da yenik durumdayken Tolgay’ın yerine sahaya girmez mi? Sonra Ali Koç bey Reyes’te nasıl da yanlış yaptım diye hayıflanmış. 
Ohooo Başkan Bey; listen o kadar kabarık ki! Eleştirdiğin ekrandakilerden kat kat fazla... Sahi; Comolli göreve seneye de devam mı? 
 
Burak’ın kalbinden, Şenol Güneş’e...
Siz Burak’ın Beşiktaş forması içine girdikten sonra attığı gollerin kafasından ve ayaklarından çıktığını sanmayınız. Ailece iyi bir Beşiktaşlıdır Yılmazgiller... Bir başka önemli ayrıntı mı? Burak, Trabzonspor’da Şenol’un eline kadar Üç Büyükler dâhil, dolaşmadık takım bırakmamış ama başarılı olamamıştı. Şenol Hoca onu çizgiden alıp ortaya çekmişti Karadeniz’de. İşte yeni Burak’ın teknik sırrı buydu... Ofsayt mesele mi? Azalma var vallahi!    
 
Milyon avroluk penaltılar!
Galatasaray’ın gelecek ilk kongresinde en büyük beklentim ve de merakım, şu Diagne’nin bonservisine nasıl da 10 milyon avro ödendiği sorgulamasının yapılıp yapılmayacağıdır. Öyle ya, Terim’in şampiyonluk yarışına takılan takımında penaltının tanesi acaba kaç milyon avrodur? Acaba başka oyuncular bu penaltıları gol yapsaydılar bedavaya gelmiş olmazlar mıydı? Ben de şu futboldan hiç anlamıyorum be... Adam koca maçta topa bir kere değiyor, o da gol oluyor be... 
 
Avcı’nın pahalı sevdası!
Başakşehir arayı bu kadar açtıktan sonra şampiyonluğu kaybeder mi? Bizim futbol meraklıları arasındaki en yoğun soru bu... Eh, hâlâ Arda oynamaya devam edecekse, bizim ligin bir numaralı stoperi Epureanu iyileşmezse, Adebayor daha fazla dakika almazsa soruları soranlar düşüncelere dalıyorlar Avcı Hoca’m!
 
Bu ara iyi ara değil haaa...
Millî maçlar ve de ona katılan seçim günü yasağı bizim futbolda ne gibi durumlar ortaya çıkarır acaba? Özellikle bizim ülkeyi cennet vatan olarak bilen yabancıları kim tutar bu 21 günlük süreçte? Bizim yerliler içinde de ne yabancı akıllılar vardır ha, bilesiniz. Lige dönüşte fazlaca sedyeyi maçlarda bulundurunuz. Tabii ki idmanlarda da bolca doktor.
 
Ronaldo efsanesi (2)
Geçen hafta gereken 3 golü de atıp Juventus’u sırtlayan Ronaldo ile bu hafta devam edeceğimi yazmıştım. 2003 yılı yazı idi. Öğlen saatlerinde Eurosport kanalında Fransa’nın bir kasabasında oynanan özel genç millî takımlar turnuvasını izliyordum. O gün Fransa-Portekiz oynayacaklardı. Sözüm ona stadın kapasitesi bin kişi falan... Bir tribünde de ünlü Alex Ferguson ve yanında iki adam oturuyorlar. Allah Allah dedim ve gazetemi arayarak, “Arkadaşlar sıkı durun. Bu adam bu maça gelmişse önemli bir transfer bombası patlayacak” diye uyarıda bulundum. 
Ve patladı... Ertesi gün Portekiz takımının 17,5 yaşındaki sol açığı Christiano Ronaldo 17 milyon dolar bonservis bedeli karşılığı Manchester United’a imza atacaktı. 
 
Sadece basketbol ve voleybol...
Avrupa maçlarının perdesini indirmiş olan futbola karşın, kadınlı, erkekli basketbol ve voleybol mücadelemiz en hızlı şekilde devam edecek bu süreçte... Bence kadın voleybolda ve erkek basketbolda birer adet Avrupa’da şampiyonluk kupası var ufukta... 
 
Zavallı Avrupa Birliği...
Efendim geçen haftanın ortalarında ünlü Avrupa Birliği, Türkiye ile yapılan müzakerelerin askıya alınmasında karar kılmış. Eeee doğaldır... Sen tutup da Avrupa’nın en büyük havalimanını inşa edersen... Sen denizlerinde petrol aramaya başlarsan... ABD gibi dünyayı yönetmeye alışmış bir ülkeye gider yaparsan... Dünyanın gizli patronu İsrail’e orta yerde “Hoooop” çekersen... Daha nice nice gerçek devrimler bazında başkaldırışlarda bulunursan... 
Oysa CHP zihniyeti gibi teslim olup, ellerini havaya kaldırırsan, PYD’nin hiçbir biçimde tehlike olmadığını yumurtlarsan, seni eskiden olduğu gibi yoğurup yoğurup hamur ederler. Sık sık seninle ilgili konuşup konuşup, “Yürü anca gidersin” demeye devam edip oyalarlar... 
Değerli ve sevgili dostum Başkan Erdoğan; Durmak yok yola devam... Allah kuvvet versin!
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
607128 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/kemal-belgin/607128.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT