BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Burak Başkan, Fatih Hoca’yı korurken, neleri koruyamadı?..

Galatasaray’ın “Başkanlığa aday olmayacağını açıklayan” başkanı Burak Elmas’ın “bir soruya verdiği cevap” çok düşündürücü…
Aslında “Galatasaray’ı çok uzun yıllardan beri içine düşmediği bir kaosa sürükleyen sürecin başlaması” da bu sorunun cevabında yatıyor.
Ne var ki, Burak Elmas, “sürecin başladığı günden beri” bu konuda hep “kaçamak cevaplar ile” yetiniyor…

Böylece, “gerçeği, ‘Fatih Terim ile yollarını ayırmasının asıl sebebini’ saklamaya” devam ediyor. Ve… Kulislerde “türlü çeşitli iddiaların, söylentilerin ayyuka çıkmasına” yeşil ışık yakıyor.

Soru şu; “Fatih Terim'i gönderip Torrent'i getirmeniz sizce hata mıydı? Şu anda olsa yine bunu yapar mıydınız?..”

Cevap; “Bununla ilgili içimizde de çok tartıştık, zamanlamasıyla ilgili... Karşımızdaki kişiyi de korumak için doğru kararı doğru zamanda verdiğimizi düşünüyorum. Fatih Hoca ile ilgili görüşlerimi, onu ne kadar sevdiğimizi her zaman anlattım. Her ne kadar Fatih Hoca’nın daha sonra ibrasızlık için çalıştığını arkadaşlarım tespit etmiş olsa da... Florya ile kulübü birleştirmek için bu kararı aldık.”

Bir; “Korumak” ne demek, Sayın Başkan? Fatih Terim’i kimden ve neden koruyacaksınız?.. Korumak, “Galatasaray Teknik Direktörü” etiketini göğsünden alıp, işine son vermekle mi olur, yoksa onu güçlendirmekle mi?..

İki; “Size seçimi kazanmanız için ‘kazandıracak kadar destek veren’ ve de ‘göreve gelir gelmez, daha sözleşme imzalamadan Florya’yı teslim ettiğiniz’ bir hocayı, bu nasıl korumaktır?..”

Üç; “Ona ‘daha ilk gün teslim ettiğiniz’ Florya ile kulübü birleştirmek için bu kararı aldık” sözü ne anlama gelmektedir?..

Burada “Florya ve kulübün ‘birleşmemesi’ sebebinden” kastınız, “futbol ve futbol yönetimi” ise, uzun yıllar onunla beraber çalıştınız, beraber oldunuz, huyunu, suyunu, karakterini, ‘ben’cilik huyunu çok iyi biliyordunuz; “neden” Florya’yı teslim ettiniz?..

Yoook, kararın sebebi “Işıtan Gün’ün raporuna ve Milliyet gazetesinde 20 Nisan’da Mustafa Anıklı’nın yazısındaki sorulara kadar” uzanıyor ve “ayrılma kararınız ile ‘kulüp ile Florya’ birleşiyorsa” bu nasıl başkanlıktır ki, “sebebi açık açık anlatmaktan” kaçıyorsunuz?..

“Kararın sebebini, ‘kelime oyunları ile’ saklamanız” Fatih Hoca’yı korumuyor, aksine, “kalın sisler arasında ve onca iddia ve söylenti furyasının ortasında” bırakmıyor mu?..

Dahası, bu “kimselerin anlayamadığı ve bilmeceden öteye gitmeyen” açıklama ile, “Ona cevap vermek hakkını tanımadığınızın” da farkında değil misiniz?..
Şimdi asıl soru geliyor; “Siz nasıl bir Galatasaray Başkanı’sınız?.. ‘Fatih Terim’i korumak için’ kendinizi, yönetiminizi ve dolayısı ile Galatasaray Kulübü’nü koruyamadığınızı ve aldığınız ‘ibrasızlık oyları’ ile kulübü tam bir kaosun içine attığınızı’ itiraf etmiş” olmuyor musunuz?
Bu süreçte de, “neler döndüğünü anlamayan” ve “aldığı enkazdan bir takım yapmaya uğraşan” Torrent’i de, daha 4’üncü maçtan itibaren “Fatih Hoca’yı ‘sizin gibi’ korumak isteyen kalemşorların arenasına atmış” olmadınız mı?..

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
627243 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ocal-uluc/627243.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT