BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Burak Başkan'dan itiraflar ve uyarılar!..

Çok geç kaldın Burak Başkan, çok geç...
Yooo... "Ayrılmakta değil" seni, yönetimini, Galatasaray'ı "bu hâle düşürenleri açıklamakta" geç kaldın!..
"İki arkadaşınla sana 'Başkan'ı ben getirdim, ben göndereceğim' diye mesaj gönderen' kişiyi açıklamakta" geç kaldın!..
Dahası, "menajerlere yedirilen '100 milyon avroyu açıklamakta" geç kaldın!..
"Bu işe çomak sokulduğu için" Işıtan Gün'e karşı başlatılan “10 yıl önceki birkaç tweet üzerine kurulmuş 'infaz kampanyasının' iç yüzünü anlatmakta” geç kaldın!..
Senin yönetiminde, “senin seçtiğin ‘bazı’senin tabirinle ‘hain değil ama çok yanlış yapanların’ ve dışarıya bilgi sızdıranların olduğunu" açıklamakta geç kaldın!..
"Koca Galatasaray'da başka hukukçu yokmuş gibi" yönetimine aldığın, "önemli ve 'unvanlı' görev verdiğin" dahası "ilk istifacılardan olan" kişi, "kimin" avukatıydı, Sayın Başkan?..
Şimdi, "bazı maçları hatırla" ve kendi kendine sor; "Torrent'in kadrosundaki 'dökülen' bazı futbolcular" da "bu süreçten etkilenmiş" ola bilirler miydi?..
Ve ortada ki, "onca uzun" konuşmana rağmen, "Pandora'nın Kutusu'nda daha açıklamadığın, 'açıklayacağım' dediğin" çok şey var!...
Hâlâ "birilerini" koruyorsun!...
Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük'e yaptığın açıklamalar, Galatasaray Kulübü adına "tüyler ürpertici", senin adına da "yanlışlarının, hatalarının bilançosu!.."
Diyorsun ki; "... Galatasaray'da kişisel intikamlarını almak veya iktidar olmak için ince bir çizgi vardır. Bugün, iktidara gelmek için çizgiyi aşanlar var. Kişisel intikamını almak, iktidara gelmek için Galatasaray'a zarar vermekten imtina etmeyen insanlar var. Bu büyük bir problem!"
Ve devam ediyorsun; "Bunu bana değil, Galatasaray'a yaptılar. Bunu yapanların da bir daha bu görevlerde olmamaları için elimden ne geliyorsa yapacağım. Zamanı gelince bunları açıklayacağım.
Çünkü bu sadece bana değil bir sonraki başkana da yapılacak. Galatasaray'a zarar vermek istemeyen insan, hiçbir dönem istemez."
Hâlâ "Zamanı gelince" diyorsun; bu zaman hiç gelmez, gelmeyecek; bahse var mısın?..
Bu acı gerçekleri, "Sana yapılanların benzerlerini 'senden önceki' başkana yapanlara sarılmadan önce" düşünmeli, "Ona yapanlar, bana da yapmaz mı?" demeliydin...
Ne var ki, Galatasaraylılar gene de "Senin yaptığın yanlışı, gelecek olan başkanların yapmaması için" yaptığın uyarıya teşekkür etmeli: "Üye Fatih Terim ile teknik direktör Fatih Terim'i birbirinden ayırdım. O rollerin birbirine karışmaması lazım çünkü. O zaman sağlıksız bir ilişki oluyor. Üyeler kulübün sahibidir, teknik direktör ise profesyoneldir. Hem teknik direktör, hem de kulübün sahiplerinden biri gibi davranamazsınız. O yüzden bizim tüzüğümüzde bir madde vardır; profesyonel görev alanların üyelikleri dondurulur, oy kullanamazlar. Orada bir karar vermek lazım."
Hatırla, kazandığın seçimden önce, bir telefon sohbetimizde, "Bu ayrımın çok önemli olduğunda" fikir birliğine varmıştık; Sen de "Başkan başkanlığını, teknik direktör teknik direktörlüğünü bilecek" demiştin!..
Ama, daha en başta "gömleğin ilk düğmesi" yanlış iliklendi ve Başkan "ilk günden itibaren başkanlığını" bilemedi; sonrasında da teknik direktör, teknik direktörlüğünü!.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
628164 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ocal-uluc/628164.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT