BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İspanya neden çöktü ?

Son üç büyük şampiyona 2008-2010 ve 2012'de zirveye çıkan İspanya neden gruptan çıkamadı. 1) İspanya deyince hemen hemen herkesin aklına aynı isimler gelir: Casillas, Arbeloa, Iniesta, Xavi, Xabi Alonso, David Villa, Fernando Torres... Bunların tamamı 30 yaş üzeri futbolcular. Tıpkı 1998 ve 2000'i şampiyon bitirip 2002 Dünya Kupası'nda grupta boğulan Fransa gibi. 
2) Bir tarihte Beşiktaş'ı çalıştıran ve türlü oyunlarla kovulan Nevio Scala'yı hatırladınız mı; Dortmund'la Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduktan sonra Bundesliga'da baş aşağı giderken şu lafı etmişti; "Her şeyi tatmış bir insana ne verebilirsin?"
3) Fabregas ve Torres'e rağmen Diego Costa'da ısrar. 
***
Dün gördünüz; Şilili oyuncular piranhalar gibi saldırırken, İspanyollar ağır çekim oynuyordu. 
Aç futbolcular rakibi, topu, çimleri ısırırken "Generaller" koşmuyordu bile. O zaman da Iniesta değil İsla kazanıyor. Ha geldi ha geliyor denen Şili golü mükemmel bir organizasyonun ürünüydü. Vidal-Sanchez-Aranguiz ve Vargas... oya gibi işlediler. 
Takım arkadaşlarına karşı müthiş oynayan Alexi Sanchez'in Casillas'tan dönen frikiğini Aranguiz tamamladığında Boğaların akıbite de belli oluyordu. 

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
581065 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/581065.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT