BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Ay inanmıyorum!

Sadık Söztutan
Facebook

Şampiyonluk yarışındaki iki rakibin, iki dış sahadan 3’er gollü galibiyetlerle dönmüş. Kendi sahanda lig sonuncusu ile oynuyorsun. Averaj düzeltecek maç… Öyle mi?

¥ Erol Bulut, deplasmanda Konyaspor’u evire çevire yenen kadrosunu korumuştu; cezalı Valencia’nın yerine geri dönen takımın emniyet supabı Gustavo’yu alarak…
¥ Ne yani, nefes nefese giden şampiyonluk yarışında, ligin sonuncusu Gençlerbirliği’ne Kadıköy’de puan verecek değildi ya!
¥ Nitekim ilk yarı bitmeden, Sosa’nın sağdan ortasına şık bir kafa dokunuşu yapan Novak farkın kapısını açıyordu belki de…
¥ Ama sadece üç dakika sonra kendi kalesini vuran Serdar Aziz, bir şeylerin ters gideceğini haber veriyordu sanki.
¥ Galiba bin kere yazdım; Serdar Aziz bir maçta dört şey yapar; ya sakatlanır, ya rakibi sakatlar veya penaltı yaptırır yahut kendi kalesine gol atar! Bu dağınıklıkla büyük takımlarda nasıl forma bulabiliyor anlamak mümkün değil.
¥ Bir kamera sadece Serdar Aziz’e sabitlensin, ileri çıktığı her topu rakibe atıp, gelen atağı karşılamaya koştuğunu görecektir.
¥ Son yarım saate girerken Erol Bulut takımını hareketlendirmek ve gole ulaşmak adına İrfan Can ve Samatta’yı sahaya sürdü ama çok geçmeden golü kendi kalesinde gördü!
¥ Gençlerbirliği, Fenerbahçe’nin golünün kopyasını attı; aynı organizasyonla… Sosa’nın yerine sağdan Candeias ortaladı, Novak’ın yerine Ayite aynı noktada aynı kalenin aynı köşesine şık bir kafa vuruşuyla şok golü yazıverdi; tabelayı şekillendirdi.
¥ Peki niye böyle oldu? Gençlerbirliği’nde hoca değişikliğinin rüzgârına ve kırmızı - siyahlı oyuncuların tatlı sert ve gözü pek oyununa mı teslim oldu trilyonluk kadro?

MAÇIN ADAMI: Arda Kızıldağ

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
618035 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/618035.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT