Putin'den şartlı ateşkes açıklaması! İsteklerini tek tek sıraladı

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Putin'den şartlı ateşkes açıklaması! İsteklerini tek tek sıraladı

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

Putin, Ukrayna’nın birliklerini Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya'dan çekmesi ve NATO’ya katılma isteğinden vazgeçmesi halinde müzakerelere başlayabileceklerini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsviçre'de 15-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Barış Konferansı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Putin, "İsviçre’deki konferansa davet edilmedik. Rusya olmadan, bizimle açık ve sorumlu bir diyalog kurmadan, Ukrayna ve Avrupa güvenliği konusunda çözüm bulunması imkansız" dedi.

MÜZAKERE İÇİN ŞARTLARINI SUNDU

"Ukrayna'ya bugün tekrar gerçek bir barış teklifi yapıyoruz" diyen Putin, "Geçici ateşkesi sağlamayı ve meseleyi dondurmayı değil, çatışmaları sonlandırmayı teklif ediyoruz" diyerek barış için şartlarını sıraladı.

Putin, müzakerelere başlamak için Ukrayna’nın birliklerini Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya'dan çekmesi ve NATO’ya katılma isteğinden vazgeçmesi gerektiğini belirtti.

Öte yandan Putin, geri çekilen Ukrayna askerlerinin güvenliğini garanti edeceklerini vurguladı.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...