Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Tarım ve orman bakanlığı 1500 personel alımı 2024 başvuru ne zaman? İŞKUR başvuru nereden yapılır?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Tarım ve orman bakanlığı 1500 personel alımı 2024 başvuru ne zaman? İŞKUR başvuru nereden yapılır?
Tarım Ve Orman Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, İŞKUR, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Tarım ve Orman Bakanlığı iş arayanlara müjdeyi verdi. Tarım ve Orman Bakanlığ 1500 işçi alacak. Tam bin 500 tarım işçisi istihdamı gerçekleşecek.Peki, İŞKUR tarım işçisi alımı nasıl yapılacak? Tarım ve orman bakanlığı işçi başvurusu ne zaman, nereden yapılır? Tarım ve orman bakanlığı 1500 işçi alımı başvuru şartları nedir? Detaylar haberimizde...

Tarım ve Orman Bakanlığı 1500 işçi alımı için harekete geçti ve başvuru şartlarını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı detayları vatandaşlar tarafından merak ediliyor.  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1500 tarım işçisi alımı yapılacağını açıkladı. Tarım ve orman bakanlığı 1500 personel alımı 2024 için gözler artık başvuru ekranında. Tarım ve orman bakanlığı 1500 işçi 2024 başvuru ne zaman? 

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı işe alım ilanı duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 yılı içerisinde işçi alımını gerçekleştirecek. Taşra teşkilatında kamu kurum ve kuruluşlarında işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümleri belli oldu. Taşrada istihdam edilecek 1500 tarım işçisi alımı ise İŞKUR üzerinden kura usulü ile yapılacak. 

1500 İŞÇİ ALIMI 2024 BAŞVURU NEREDEN YAPILIR?

Tarım Ve Orman Bakanlığı 1500 işçi alımı İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından sınav yapılmadan kurayla belirlenecek. Tam 1500 tarım işçisi istihdam edilecek. Başvurular İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden gerçekleşecek. İşe alınacak işçiler, 27 Şubat'ta noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvurusu 13 Şubat 2024 Salı günü başlayacak, 19 Şubat 2024 Pazartesi günü sona erecek. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı, 2024'te aralarında ziraat, gıda, su ürünleri, orman mühendislerinin de bulunduğu 5 bin 500 sözleşmeli personel, ve 158 tarım orman uzman yardımcısı daha istihdam edecek. 

Tarım ve orman bakanlığı 1500 personel alımı 2024 başvuru ne zaman? İŞKUR başvuru nereden yapılır?

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...