“Sizi bütün vatandaşlarıma tavsiye ediyorum”

A -
A +

◾️“Selamün aleyküm Feridun Ağabey. Daha evvelden devletimizin üniversite öğrencilerine yapmış bulunduğu vergisiz telefon desteğinde, satın alınan alâkalı cihazın nihai satış bedelinin belli bir kısmının ödenmesi safhasında yaşanılan mağduriyeti sizlere iletmiştim ve köşenizde yazıma yer vermiştiniz. 12.06.2024 itibarı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından vadedilen ödeme yapılmış ve para hesabıma aktarılmıştır.

 

Bu konuda emeği geçen yetkililere, mağduriyetimi dile getirme hususunda sağladığınız destekten ötürü sizlere ve Türkiye gazetesine teşekkür ederiz. Allah devletimize zeval vermesin. Herhangi bir konuda mağduriyet yaşamakta olan vatandaşlarımıza da acizane tavsiyemiz, haklarını aramaları yönündedir. Haklarını arama safhalarında, 'Bir Derdim Var' köşesine de maruzatlarını bildirmek suretiyle sıkıntılarının giderilmesini sağlayabilirler. Ben bu şekilde hareket ederek hakkımı almış bulunmaktayım. Müteşekkiriz.”

 

     Bir üniversite öğrencisi

 

 

Kullanım dışı malzemeler üzerine bir öneri

 

 

◾️Evlerimizde iş yerlerinde hiçbir işe yaramayan yer daraltan bir malzeme komşumuz için arayıp da bulamadığı hayati öneme sahip bir şey olamaz mı? Elbette olabilir. Hatta onlarca dolar ödeyip yurt dışında temin etmek zorunda dahi kalabilir. Bu, zaman zaman hepimizin başına gelmektedir. Ülkemizin cari açığını büyütmek yerine birkaç dolar da olsa katkıda bulunmak önemlidir. Bunun için her mahallede herkesin bildiği bir yerde herkesin kolaylıkla, evinde kullanım dışı kalmış, az ya da çok ekonomik değeri olan malzemeleri satabileceğimiz ya da takas edebileceğimiz pazar yerleri oluşturulmalıdır. Sıfır atık kampanyalarında olduğu gibi belediyeler öncülük etmeli ve insanları da buralarda alışveriş yapmaya teşvik etmelidir. Biliyorum bazı yerlerde ve internet ortamında ikinci el pazarları var. Oralara ulaşmanın maliyeti var. Benim anlatmak istediğim batı ülkelerindeki garaj satışları benzeri kimseye ekstra maliyet yüklemeyecek basit bir yapılanma. Şayet uygulanabilirse ülkemize milyar dolarlık katkısı olur diye düşünüyorum. Saygılarımla.

 

     Bayram Zuhal

 

 

Eğer söylenenler rivayet değil de gerçek ise...

 

 

◾️Feridun Ağabey, 3-4 sene önce META dünyada arsa satımı yapıyorlardı. Her yerde bu konuşuluyor her tarafta reklamı yapılıyordu. Millet arsalar alıyordu sanal âlemde, yalılar, tarihî eserler, ormanlar, sahiller. Rivayete göre şimdi iş patlamış. Sanal âlemde alınan arsalar fos çıkmış! Diyorlar ki bu arsaların 3'te 1'ini Türkler almışmış. Yani 55 milyar doların 3'te 1'ini Türkler kaybetmiş. "Ne mutlu Türk’üm diyene" diye başladığımız "Türk zekidir, çalışandır" diye devam ettiğimiz süreçten "emek vermeden zengin olma" fırsatçılığında, af buyurun "saftiriklikte" açık ara dünya 1.liğine gelmiş gibi görünüyoruz.

 

55 milyar dolar buharlaştı diyorlar. Yani paranın nereye gittiği belli değil anlamında. Hâlbuki paranın kimlerin hesabına gönderildiği gayet iyi biliniyor. Yani bu tarz soyguncular gayet belli. Basının isim vermek istememesi, bu konuda "utangaç" davranması o dönemde Meta sanal arsaların satılması konusunda rol oynamalarından, reklamını yapmalarından, milletin soyulmasına aracılık etmelerinden olabilir mi acaba?!.

 

     Ahmet H. Ç.

 

 

Kendinizi düşünmüyorsanız çocuklarınızı düşünün

 

 

◾️Feridun Ağabey, bir anne olarak o minik yavrularımızı sigara dumanından korumak adına tiryaki anne babalara sizin aracılığınızla bir çağrıda bulunmak istiyorum. Anneler babalar iki üç yaşındaki dört yaşındaki, yani annesinden babasından ayrı durması mümkün olmayan kendi çocuklarının yanında sigara içiyorlar. Bu çocuklar hem bu dumana maruz kalıyor hem anne babası sigara içtiği için böyle bir ortamda yetişiyorlar. Acı olanı onları böyle bir ortamdan koruması gereken anne babanın kendisi bunu yapıyor. Bu çocukları kim koruyacak? Bir iki istisna hariç sorsanız hemen kimse sigara içtiği için memnun değildir. Ama bu memnun olmadıkları eylemi kendi çocuklarının yanında yapıp onları da bu sürece dâhil etmek çok üzüntü verici bir durum değil mi? Değerli anneler babalar kendinizi düşünmüyorsanız çocuklarınızı ne olur çocuklarınızı düşünün. Saygılarımla.

 

     Rumuz: “Sevda Anne”

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Yalınız Efe14 Haziran 2024 19:38

Peki, devletimizin ve de hükümetimizin üniversite öğrencilerine yapmış bulunduğu vergisiz telefon desteğinde, satın alınan alâkalı cihazın nihai satış bedelinin belli bir kısmının ödenmesi safhasında yaşadığı mağduriyeti sizlere iletmeyenler ne olacak?! Yetkililer, hak sahipleri böyle şeylere tevessül etmeden herkese söz verdiği hakkını vermeli, üzerine oturmamalıdır.