Yağdı yağmur çaktı şimşek...

A -
A +

...Vee, hemen olay yerindeki muhabirimize bağlanıyoruz…

 

-Aktarcan, bize neler aktarıcan?

 

-Ee, Halimeee, güzelim sonbahar gününde hastaneler doldu taştı. Emniyet Genel Müdürlüğü, halkı ‘şemsiye terörüne’ karşı uyardı! Çok sayıda yaralı var, yetkililer de burada ve evet, ııı, evet Komiser Cemil bir açıklama yapıyor; flaş, pödöf, flaş!!!

 

-Hıhım, elimize ulaşan son bilgilere göre yüzü aşkın şemsiyezede tedavi altındadır.

 

En hafif vakada; altı alında, üç sol yanakta, iki boyunda çizik mevcut. Bu teröre dur denmelidir! Kendini efervesan tablet zanneden su kaçkınları ilk yağmur damlasıyla birlikte şemsiyelerine sarılmakta. Ancak şemsiye, ehliyetsiz ellerde ciddi bir kitle imha silahına dönüşmektedir! Acelesi olan minyon teyzeler, yaşlı amcalar ve jölesi akmasın diye panikleyen uzunlar şehrimize dehşet saçmakta!..

 

Taktik fiks; kafayı öne eğip şemsiyeyi sancak taşır edasıyla havada tutmak! Halk, boğazını mı, gözünü mü, montunu mu, saçını mı koruyacağını şaşırıyor. Romantikler de büyük tehlike. Onlara da yasak getireceğiz! Akılları bir karış havada, şemsiyeyi "oh mis, hayat budur, Üsküdar'a gider iken aldı da bir yağmur" havalarında taşıyan avareler arkadan gelen şemsiyesiz garibanları zerre umursamamakta! ‘Canlı bomba' olarak tanımlayabileceğimiz son grup ise; şemsiyeyi kapatırken parmağını o bik bike kaptırıp acıdan etrafa dehşet saçanlardır...

 

-Ne gibi tedbirler alınıyor efendim?

 

-Riskli noktalara 'şemsiye açılmaz' levhaları koyduk. Şemsiye taşıma ruhsata bağlı olacak. Ruhsat, iki şemsiyeli arasından çarpıştırmadan geçme, bir dizi şemsiyesiz insanın arasından kimseyi yaralamadan geçme, dönme, yandan geçme, aceleyle hareket etme gibi bir dizi eğitim, test ve deneme sürüşlerinden sonra alınabilecek. Ruhsatsız kullananların 'tedbirsizlikle adam yaralama' suçunu işlemiş sayılacak ve cezaen milyon kere "şemsiyesi şemsipaşa pasajında büzüşesice" dedirtilecektir.

 

-Bir mesajınız var mı?

 

Halkımızı itidalli olmaya çağırıyoruz. Çaktırmadan başkasının şemsiyesi kullanılmamalı, aynı şemsiye altına girmek durumunda kalanlar 'şemsiyeyi kim taşıyacak' kavgasına tutuşmamalıdır. Az ıslansak da olur kardeşim, hem yağmur suyu cildi güzelleştirir, barajları doldurur, küresel krizi hafifletir falan... Kurban olayım dikkatli taşıyın yavv…

Ninem diyor ki; Yağmur yağsın da varsın kerpiççi ağlasın…

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.