Galatasaray yönetimi, söz tuzağına düşmeyin!

A -
A +

 

 

Siz, “dışarıdan gelen” sataşmalara kulağınızı tıkayın, asıl “içerdeki zırvalamaları” önlemeye çalışın…

 

 

 

“Bazı açıklamalarınız ve sözleriniz” sizlere, taşıdığınız etiketlere ve de Galatasaray’a yakışmıyor; daha kötüsü, “Sizi ve takımınızı çelmelemek için ellerinden geleni artlarına koymayanların” ekmeklerine yağ sürüyorsunuz!..

 

Evet sizlere söylüyorum; Başkan Dursun Özbek ve vekili Erden Timur başta olmak üzere Galatasaraylı yöneticiler!..

 

Sosyal medyadaki zibidileri tatmin etmek, gazetelerin Galatasaray sayfalarına manşet olmak tutkusu içinde, “Federasyonun Disiplin Kurulundan bol bol ceza almayı da göze alarak” önünüze çıkan muhabirlere ve kameramanlara konuşmanızın, “rakiplerinize  istedikleri fırsatı veren” basın açıklamaları yapmanızın, “takımınıza karşı ‘ortamı germekten başka’ çaresi kalmayanlara” aradıkları ortamı hediye ettiğini” bilmem ki ne zaman anlayacaksınız?..

 

Takımınız, “rekorlar kıran” hocanızın yönetiminde, başarıdan başarıya koşarken, “onları gerilim batağına sokacak” bir “sözlü çatışma ortamına sürüklemek için” her gün bir başka senaryo yazıp sahneye koyanlara “imkan ve fırsat tanımaktan başka bir işe yaramayacak olan “cevabî açıklamalarınız” bir bumerang gibi “geri dönüp” sizleri ve Galatasaray’ı vuruyor!..

 

Hatta, “sosyal medya aracılığı ile her zaman, gerçek medya arayıcılığından da zaman zaman kışkırtıldığınızın farkında olmadan”, onlara, “hata yapmanızı bekleyenlere” yardımcılık edip, “hakemleri, Merkez Hakem Komitesi’ni ve Futbol Federasyonu Başkanı ile yönetimini” de vuruyorsunuz, olacak şey değil!..

 

Riyad skandalına “ortak olmak” da yaptığınız en büyük hatalarından ve gaflardan biriydi!.. 

 

“Senaryoyu yazanlar” sizi de “aktif ortak olarak” göstermeye çalışıyorlar; haklıdırlar da…

 

Sizlerin, takımınızın tökezlemesi için yazılan “gerilim senaryolarının başrolüne soyunmak” göreve başladığınızdan beri “yaptığınız büyük işleri ve attığınız büyük adamları tökezletecek” buna karşılık futbolumuzda yaşanan kaos bataklığına girmenizden başka hiçbir şeye yaramayacaktır; “rakiplerinizin isteği” de, umudu da budur!..
Atalarımız “Söz gümüşse, sükût altındır” sözünü boşuna söylememiş… Hatta Türk futbolunun içine düşürüldüğü bu ortamda, “sizin açıklamalarınız” gümüş bile değil, kalaydır!..

 

Siz, “dışarıdan gelen” sataşmalara kulağınızı tıkayın, asıl “içerdeki zırvalamaları” önlemeye çalışın… “Uzun yıllar” yönetimlerden uzak kalan ve “yeniden” gündeme girme tutkusu içinde çırpınanlara, bir ihtiyarlar heyeti oluşturarak gazetelere haber olmaya çalışanlara “birlik beraberlik çağrıları ile doğru yolu bulduracağınıza” da fazla inanmayın… Onları da duymayın; başarılısınız, büyük işler yapıyorsunuz,  doğru yoldasınız; sapmayın!..

 

Adnan Polat ve Abdurrahim Albayrak “başkanlık tekliflerini” geri çevirirken, “Dursun Özbek yönetiminin başarılı olduğunu ve başlattıkları projeleri bitirmeleri gerektiğini” söylediler ve çok haklı idiler…

 

Dursun Özbek yönetimi “birkaç değişiklik ile” genel kurulda gene seçilmelidir; haklarıdır. Galatasaray camiası ve genel kurulu “vefasızlık” etmez, edemez!..

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.