GAZZE’DE KATLİAM VARKEN BAYRAM ETMEK!

A -
A +

Şimdi; Gazze’de çocuklar yalnızca zalimlerin kurşunuyla değil açlıktan da ölmekteler. BM Sağlık Teşkilâtı, canhıraş feryatlarla:

 

-Önümüzdeki aylarda Gazze’de açlık ve salgın hastalıktan kitleler hâlinde ölümler olacak!

 

Diye haber veriyor ve ölenlerin büyük çoğunluğunun çocuklar olacağını bilhassa duyuruyor.

 

Ama…

 

Nasıl ki Birleşmiş Milletler genel kurul kararlarına kimse aldırmıyorsa Sağlık Teşkilatının bu feryadına da aldıran yok!..

 

Hatta 5’li dişlinin elindeki BMGK-Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararını İsrail yâni Siyonist Cellat Netanyahu, umursanmadı. Zalim, hız kesmeden soykırım vahşetine devam ediyor. Hatırlanacağı gibi bu hafta içinde BMGK, 7 Ekim 2023’ten bu yana ilk defa olarak “Gazze’de ateşkes” kararı aldı; alabildi. Buna göre üç safhalı bir yol takip edilecek ve üçüncü safhada kesin ateşkese varılacaktı.

 

Teklif, BMGK’ya Joe Biren tarafından yapıldı. Belli ki seçime giderken “barışın mimârı!” ünvanı peşinde.

 

Pişkinlik, genişlik bu kadar olur!..

 

Hâlbuki aynı kişi, Konseyin daha evvel aldığı benzer kararları veto ederek işlemez bırakmıştı. Bu defa bir devlet hariç dördü, reylerini kabul yönünde kullandılar. Rusya, çekimser kaldı. Putin’in bu tutumunda belki Rus Yahudilerinin etkisi vardır ama asıl müessir sebep, böyle bir kararın, ileride Ukrayna ihtilafı için Moskova’ya karşı bir silah olarak kullanma ihtimali olmalı.

 

BMGK’nın 1 Çekimsere karşı 4 oyla kabul ve ilân ettiği ateşkes kararını Hamas, hiç vakit kaybetmeden hemen kabul etti. İsrail ise kararı görmezden ve duymazdan gelerek bombalamaya, yakıp-yıkmaya, katliama devam ediyor. Bir farkla ki bu defa bunları sadece Filistin’de Gazze’de değil, Hizbullah’ı cezalandırma bahanesiyle Lübnan tarafında da yapmaya başladı. Lübnan buğday tarlalarına mancınıkla ateş fırlatıp ekinleri yakarken eş zamanlı olarak köylülere de kurşun yağdırmakta.

 

Vahim manzara ve gerçek bu iken; ateşkesi Gazze tarafı kabul edip, Siyonist İsrail azgınca saldırısına devam ederken Baydın ve O’nun Yahudi asıllı Hariciye Vekili Blinken, vaki açıklamalarında yüzleri hiç kızarmadan Gazze yönetimini suçladılar.

 

Daha evvel temas etmiştik; endişemizi bir kere daha tekrar ediyoruz:

 

-Gazze Celladı Netanyahu, Kurban Bayramı’nda da bebek, çocuk, kadın, yaşlı, sivil… mazlum ve mâsum Gazzeli Filistinlileri, hiçbir insaf ölçüsü tanımadan katletmeye, imha etmeye, evlerinin son kalmış parçasını da başlarına yıkmaya devam edecektir!..

 

Yobaz, mürteci ve gerici Netanyahu, ilâhî irâdeyle binlerce yıl evvel yürürlükten kaldırılmış; hükmü kalmamış ve Yahudiler eliyle de tahrif edilmiş; bozulmuş Tevrat’tan zorlama yorumlar çıkararak şeriatını pervasızca uygular ve “Nil’den Fırat’a Büyük İsrail” hedefine doğru yürürken aynı zamanda on binlerce masumu katledip sakat bırakmakta ve şehirleri enkaza çevirmektedir. Bu korkunç zulmü ekrandan hissiz gözlerle seyrederek şen-şakrak bayram yapacak olan 2 milyar Müslümana milyarlarca defa yazıklar olsun!..

 

-İslâmiyet, bize bunu mu buyuruyor?

 

-Müslüman, böyle gamsız olur mu?

 

-Yarın; Sevgili Peygamberimizin -aleyhisselâm- mübarek yüzüne nasıl bakarız?

 

-Gazzeli şehîdlerin ahirette yakamıza yapışmayacakları mı sanılıyor?

 

Siyonist-Evanjelist İttifakı, Gazze’de insanlık tarihinde görülmemiş bir soykırımı gözünü kırpmadan işler; şehîd ve yaralı sayısı 100 bine yaklaşırken; hele, saldırılar bayramda da devam ederse; birkaç fakire, birkaç kilo et dağıtarak ve nâfile hacla vebalden kurtulduğunu sanacak gâfil ve tasasız Müslümanlara acımak israf olur!

 

Siyonist-Evanjelist iş birliği, Müslümanın bayramını kararttı. Gazze’de ay yüzlü, ceylan gözlü güzelim can çocuklar al kanlara bulanırken Müslümanın kalbi, Müslümanın vicdanı, bayram yapmaya nasıl râzı olur?

 

Nasıl?

 

Büyük dîvân şâiri Taşlıcalı Yahya Bey bugün yaşasaydı belki şöyle derdi:

 

“Medet, medet bu cihânın yıkıldı bir yanı! Siyonist teröristler aldı Gazzeli canı!”

 

Ecdat, hükmü vermiştir:

 

Mâni-i gazâ olana; gazâ, farz-ı ayndır!..

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Orhan Sinzngil15 Haziran 2024 21:58

İsraille sınırdai Arap Ülkeleri utansın..İsraile güçleri yetmiyorsa, Türkiye'yi mali yönden güçlendirsinler..O zaman görsüler neler olacağını..!

Yalınız Efe15 Haziran 2024 11:46

Sayın yazar, metin olunuz. Ahir zamanda müslümanlar gariptir. Tevbe ve dua etmek gerek. [(Allahü teâlâ buyurdu ki: Benim hükmüme razı olmayan ve verdiğim musibete sabretmeyen benden başka Rab arasın.) [Taberani] (Bozuk bir işi düzeltemezseniz, sabredin! Allahü teâlâ onu düzeltir.) [Beyheki] (dinimizislam.com)]