“Bu mutlu günümüze sizi de bekliyoruz…”

A -
A +

G. Saray sezondaki en tutuk oyununu oynadı ama sürprize izin vermedi.

 

l Okan Buruk, dört hafta önceki Alanya maçının ikinci yarısından beri aynı kadroyu sahaya sürüyor. Ama bu kez dakikalar ilerledikçe gördük ki Galatasaraylı futbolcuların ayaklarına psikolojik pranga vurulmuş. O bildik “zengin gol repertuvarı” çeşitlerinden hiçbirini sergileyemiyor.

 

l Karagümrük defansından seken topları Köhn, Kerem ve Ziyech, İkitelli’ye gönderiyor. En çok golü bulduğu sol kanatta (Köhn - Barış - Mertens) üçlü organizasyonundan eser yok. Bu kanattaki Sangare- Barış “savaşlarını” ev sahibi oyuncu kazanıyor.

 

l Bir de üstüne “insan azmanı” Markao’nun, karşısına çıkanı yıkıp geçmesi yürekleri ağızlara getiriyor. Karagümrük sol açığı Mendes’in şok golü korkuyu kâbusa çeviriyor.

 

l Galatasaray adına- neyse ki devre bitmeden Mertens’in harika ortasını, sezonun ikinci yarısının mutlak yıldızı Barış ağlara göndererek Galatasaray’ı maça döndürüyor.

 

l İkinci yarının ilk pozisyonunda, ilk golün kahramanları rolleri değiştiriyor; bu kez Barış veriyor, Mertens atıyor.

 

l Kara boğa Markao, maç boyu sinyalini verdiği golü atınca, Türkiye’nin yarısını sevince boğuyor. 

 

l Ve maç biterken seken bir topu ceza sahası dışından ağlara göndererek Türkiye’nin öbür yarısını sevinçten ayağa kaldırıyor.

 

l Karagümrük kadrosu ve oyunu, bulunduğu yeri inkâr ediyor. Bu sezon dört şampiyona da kök söktürdüler. Galatasaray’ı kupadan elediler. Düşerlerse çok yazık olur.

∂ Maçın adamı: Mertens

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.