G. Saray sezondaki en tutuk oyununu oynadı ama sürprize izin vermedi.
l Okan Buruk, dört hafta önceki Alanya maçının ikinci yarısından beri aynı kadroyu sahaya sürüyor. Ama bu kez dakikalar ilerledikçe gördük ki Galatasaraylı futbolcuların ayaklarına psikolojik pranga vurulmuş. O bildik “zengin gol repertuvarı” çeşitlerinden hiçbirini sergileyemiyor.
l Karagümrük defansından seken topları Köhn, Kerem ve Ziyech, İkitelli’ye gönderiyor. En çok golü bulduğu sol kanatta (Köhn - Barış - Mertens) üçlü organizasyonundan eser yok. Bu kanattaki Sangare- Barış “savaşlarını” ev sahibi oyuncu kazanıyor.
l Bir de üstüne “insan azmanı” Markao’nun, karşısına çıkanı yıkıp geçmesi yürekleri ağızlara getiriyor. Karagümrük sol açığı Mendes’in şok golü korkuyu kâbusa çeviriyor.
l Galatasaray adına- neyse ki devre bitmeden Mertens’in harika ortasını, sezonun ikinci yarısının mutlak yıldızı Barış ağlara göndererek Galatasaray’ı maça döndürüyor.
l İkinci yarının ilk pozisyonunda, ilk golün kahramanları rolleri değiştiriyor; bu kez Barış veriyor, Mertens atıyor.
l Kara boğa Markao, maç boyu sinyalini verdiği golü atınca, Türkiye’nin yarısını sevince boğuyor.
l Ve maç biterken seken bir topu ceza sahası dışından ağlara göndererek Türkiye’nin öbür yarısını sevinçten ayağa kaldırıyor.
l Karagümrük kadrosu ve oyunu, bulunduğu yeri inkâr ediyor. Bu sezon dört şampiyona da kök söktürdüler. Galatasaray’ı kupadan elediler. Düşerlerse çok yazık olur.