BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden ufak bir ricamız

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
 
Değerli Mevlüt Uysal Başkanım, Yenibosna’da 29 Ekim Caddesi üzerinde yapımı -geçici olarak- durdurulan İkitelli-Ataköy Metro Hattının inşası nedeniyle İhlas Yuva İstasyonu hattı etrafındaki yollar iptal edilmişti. Sadece 29 Ekim Caddesinde tek yönden olmak üzere kısmi bir yol açık bırakılmıştı. İnşaatın bitmesi de Mart 2019 olarak öngörülüyordu. Ancak şu anda inşaat birkaç aydır faaliyette değildir. Ne zaman faaliyete geçeceğini bilmiyoruz. Bu sürede istasyon kenarında tek taraflı açık bulunan 100-150 metrelik yolu semt sakinleri mecburen geliş ve gidiş olarak kullanmaya çalışmaktadır. Gidişte araç olmadığı zamanlarda gelişte bekleyen araç süratle bu mesafeyi geçmek istemektedir. Bu arada kafa kafaya gelişler yaşanmakta kaza riski olduğu gibi çokça tartışmalara sebebiyet vermekte trafik bu sebeple aksamaktadır. Özetle bu tek yön burada semt sürücülerini rahatlatmada çözüm olmamaktadır. Oysa inşaat sebebiyle yolun sol tarafına çekilen paravan ortadan kaldırılınca bir şeritlik yol ortaya çıkmaktadır. Fotoğrafta da görüleceği gibi paravan kaldırılıp ortaya plastik delinatör konularak bu yol çok rahat geliş ve gidişe uygun hâle getirilebilecek durumdadır. Hiç masraf gerekmeyecek ve çok vakit almayacak bir şekilde yapılacak kısa bir çalışmayla bu paravanlar kaldırıldığında bölge sakinleri gerçekten bu sıkıntıdan kurtulacak ve huzur bulacaktır. Bu konuda Belediyemizin bizleri unutmamasını ve bölge halkına bu iyiliği esirgememesini bekliyoruz. Saygılarımızla...
            Ahmet Selim Demir-Yenibosna/İstanbul
 
 
Devlete bağlı bir banka, buna nasıl izin verir?
 
Kıymetli Feridun Abi, hayırlı çalışmalar dilerim. Vakıfbank’tan çekmiş olduğum krediyi ödeyemedim. Avukata verdiler. Vakıfbank’ın benimle muhatap olan ismini size belirttiğim bir Hukuk Bürosu’ndan arandım. Söylemleriyle bizleri bir vatandaş değil de sanki bir suçlu gibi değerlendirdiğine inandığım kimseyle konuşurken paniklemedim. Çünkü daha önce başka bankalarla yaşadığım bazı problemler sebebiyle hayli tecrübeli idim.
Beni aradılar ve her aramalarına cevap verdim. Sonuçta taksit yapıp belli bir para üzerinde anlaştık. Buraya kadar tamam ama bundan sonra yine borcun bir an önce ödenmesiyle ilgili hanımı arıyor. Eve geldim ki hanım iki gözü iki çeşme ağlıyor. Yuvamın yıkılmasına ramak kaldı. Yetmiyor, bir diğeri arıyor… Hepsinin baskısı aynı: “hemen sonuçlandırın, parayı yatırın” gibi söylemlerle sürekli mobbing uyguluyorlar.
Velhasıl beni çok yordular. Yani öfkeyle gidip bir delilik bir çılgınlık yapmamak için kendimi zor teselli ettim.
Kıymetli Abim, samimiyetimle söylüyorum anlaşmamız üzerine ufak da olsa aksaklık göstermedim. Vaatte bulunduğum şekilde parayı da ödedim. Ama borcum e-Devlet üzerinde dava açık görünüyor. “Kapattırayım” diye aradığımda bana “Şu hesaba para yatır. 29 İcra Dairesinde davanı kapatalım” dediler. Hayli zaman geçti, baktım gelişme yok. Tekrar aradım. Benimle dalga geçtiler iyi mi?
Kıymetli Abim, madem ilgilenmeyeceksiniz, niye şu hesaba para yatır diyorsunuz? Bu Hukuk Bürosuyla ilgili çok yoruma ulaşabilirsiniz. Benim üzüldüğüm, devlete bağlı bir bankanın böyle vatandaşıyla uyumsuz bir Hukuk Bürosuyla çalışmasıdır.
           Rumuz: “Palancı”-Malatya
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605781 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/605781.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT