BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Emeklilerimizi daha önce uyarmıştık…

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
“Feridun Ağabey. Selamünaleyküm. Bildiğiniz gibi emeklilere promosyon konusunda sizin vesilenizle aşağıdaki yazımızla promosyon alacak emeklileri bankaların tuzağına düşmemeleri konusunda uyarmıştık. Siz de buna 16.12.2019 günü yer vererek yardımcı olmuştunuz. Emeklilerin promosyon ücretlerine zam geldi. Ve birçok emekli bundan faydalanamadı. Bankaların tuzağına düşmüş oldular. Kısacası siz de uyarmıştınız. Allaha emanet olunuz...”
            Erol Kara-İstanbul
 
İBB, Ulaştırma Bakanlığı ve Bayburtlu Grup İnşaat'a bir esnafın arzı
 
Merhaba biricik gazetemin sevgili çalışanları;
Bugün sizler aracılığıyla maruzatımı bildirmek için yazıyorum. Öncesinde hepinizi saygıyla selamlarım. Biz yaklaşık 24 senedir Yenibosna'da Huzur Kebap Salonunu işletiyoruz. 2017 yılının başından beri üç tarafımız kapalı bir hâlde ekmek parası için mücadele ediyoruz. Önümüzde devam eden metro inşaatı 2018 senesinde başladı. 2019 senesinin mayıs ayında biteceği söyleniyordu. Lakin aradan geçen zaman zarfında maalesef bitmedi ve bu inşaatın 2022 senesine kadar süreceği, yolların ise ancak 2023'te açılacağı söyleniyor.
Benim anlatmak istediğim şudur ki hâlen bu inşaatı yapan firma neticede ticaret yapıyor. Onlar ticaret yapmak suretiyle para kazanırken biz onların yüzünden mağdur oluyor, ticaret yapamaz hâle geliyoruz. Sonuçta burası da bir iş yeri, burada da dolaylı yoldan evine ekmek götüren onlarca insan var ve bu insanlar mağdur oluyor. Çevre binalarda oturanların inşaatta çalışanlardan bile çok şantiyede yaşamak zorunda bırakılmaları ve zaman zaman sinir krizleri geçirmeleri ayrı bir dert…
Bizler konu ile ilgili inşaat firmasına ve Belediye'ye defalarca dilekçe yazdık. Defalarca aradık ama inanın sanki kimsenin umurunda değil. Belediye bünyesindeki İGDAŞ bizim eski borcumuzdan dolayı her iki günde bir gelip bizi saati sökmekle tehdit ediyor.
Durumu kendilerine anlattığımız zaman "Bizi ilgilendirmez. Biz ancak kendi işimizi yaparız" diyorlar.
Borcumuzun miktarı 20.000 lira... Aylık olarak ödediğimiz faturalar ise ortalama 4.000 lira civarında... Bizim niyetimiz ödememek olsa İGDAŞ'a 300 bin lira doğalgaz borcumuz olurdu. Ancak inanın ki bizi kimsenin kale (dikkate) almadığını düşünmeye başladık. Bizi ticaret yapamaz hâle getiren Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı ve Bayburtlu Grup İnşaat acaba dükkânı kapattığımız zaman mutlu mu olacak? Burada çalışan onlarca insanın ekmeği ne olacak? İçinde bulunduğumuz vaziyetten ötürü çok sıkıntılıyız. Bu kuruluşlara da hakkımızı helal etmeyecek duruma geldik. Yetkililerden ricamız; bizim mağduriyetimizin bir an evvel giderilmesi. Birileri ticaret yaparak çok büyük paralar kazanırken kendi hâlinde küçük bir esnafı hapsetmemeli. Saygılarımla,
Murat Başaran-HUZUR KEBAP
MYS (Mutfakta Yemek Sanatı)
 
 
Derdim bir iken iki oldu
 
"Feridun Ağabey yazımı paylaştığınız için teşekkür ederim "Bana haksızlık yapıldığını aktarmak istedim, siz ise -sen bunu hak etmişsin- hissi uyandırdı bana.
FERİDUN AĞABEY BAY-BAYAN KONUŞURLARKEN BEN ARAYA GİRİP DE (İKİ KİŞİ KONUŞURKEN İZİNSİZ ARAYA GİRMEMELİ...) yazmışsınız, sizin yorumunuzu hak etmediğimi belirtmek isterim; adab-ı muaşeret ve görgü kurallarına aykırı bir davranış sergilediğimi düşünmüyorum, bir derdim var iken sizin yorumunuzla iki derdim oldu” diyen değerli Mehmet Kılıç, düşüncenizde haklısınız. Yazdıklarınızdan biz bunu anlamıştık. Eğer siz kendinizi hâlen haklı düşünüyorsanız ona da saygı duyarız. Selamlar. (F.A.)
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
612555 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/612555.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT