BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bize ne oldu böyle?

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
Bize ne oldu böyle Ağabey? Eskiden kendimizi beğenmez hatta daha aşırı gider bazı hareketlerimizden iğrenir, başkalarının güzel gördüğümüz hâllerine imrenirdik. Şimdi ne hâlde olursak olalım kendimize imreniyoruz. Başkaları nasıl kaliteli ve değerli olursa olsun bizden olmadığında bizim gibi düşünmediğinde ondan iğreniyoruz!..
Eskiden hüzünlü birini gördüğümüzde elimizden geleni yapar onu mutlu etmeye çalışırdık. Şimdi ister hüzünlü olsun ister huzurlu olsun başkalarını çok rahatlıkla üzebiliyoruz, üzüyoruz. Eskiden başkalarının kusurunu görmezdik görmezden gelirdik kusurlarını örterdik. Şimdi kendi kusurlarımızı görmüyoruz, başkalarının kusurlarını araştırıyoruz. Kusur örtmek yerine dedikodu ediyoruz gördüğümüz kusuru ayyuka çıkartacak derecede paylaşıyoruz. Diğer yandan eskiden birisi bizim bir hatamızı veya kusurumuzu dile getirdiğinde bize söylediğinde ona teşekkür ediyorduk. Şimdi hatalı da olsa kusurlu da olsak kusurumuzu kabul etmiyoruz. Hatta bize bunu hatırlatmaya çalışana karşı savaş açıyoruz. 'Ben' kavgası veriyoruz…
Ne oldu bize? Hey gidi ecdadımızın zamanı… Keşke o zamanı geri yaşatabilsek, atalarımızı öğrenebilsek ve onları günümüzde şahsımızda temsil edebilsek.
Ön teker nereye giderse, arka teker de oraya gider misali büyüklerimiz nasıl yaşarsa biz de öyle yaşarız, biz nasıl yaşarsak küçüklerimiz de öyle yaşar... Zararın neresinden dönersek kârdır diyerek kendimizi önce kendimiz için sonra da çocuklarımız için düzeltmeliyiz…
       Enise Yardım
 
 
“Kanayan Yara Bosna” filmi hakkında
 
“Merhaba Feridun Ağabey, öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Açıkçası bu maili yazıp yazmamakta tereddüt ettim ama gönülden istediğim bir şey bu.
Bu yazıyı yazdığım gece; yani pazartesiyi salıya bağlayan gece, TGRT EU'da, Kanayan Yara Bosna filminin 5. kısmını seyrettim. YouTube üzerinde, İFPAŞ yapım kanalı, 4 bölüm yüklemiş. Benim bu kanal yöneticilerinden ricam, bu yayınlanan bölümün de kanala yüklenmesi.
Zira bu dizinin yarım ve bu şekilde kalmaması, kanalda da yayınlandığına göre, diğer bölümler arasında yerini alması gerek diye düşünüyorum. Bunu sizin aracılığınızla yetkililerden bilhassa rica ediyorum. Çalışmalarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.”
       Ahmet Suiçmez
 
 
Akbank’a bu yakışır ve bunu bekliyoruz
 
Feridun Ağabey, geçenlerde okudum, temassız kredi kartlarında limit 350 liraya yükseltilmiş. Çok iyi olmuş. Temassız kartlar hele şu dönemde kolaylık olmasının yanında hijyen ve virüs bulaştırmama açısından da hayati derecede önem ve güven taşıyor. Bir kere kartınızı POS cihazı için kasiyere vermiyorsunuz. O size siz ona dokunmuyorsunuz. İkincisi şifre için yüzlerce binlerce elin dokunduğu o alete bir de siz dokunmuyorsunuz...
Sözü uzatmadan şuraya getirmek istiyorum; benim Akbank’tan aldığım Free kartım var. Emekli olduğum için aidatsız bu kartı tercih ettim. Fakat maalesef Akbank, Free karta temassız özelliği yüklemiyor. Temassız kart için aidatlı kartı tercih etmeniz lazım. Diyorum ki Akbank, Free kartı da temassız yapsın. Bu fedakârlığı yapması hele ki şu dönemde AKBANK’a çok büyük takdirler kazandıracaktır. Aidatlı kart alamayan başta emekliler olmak üzere Free kart kullanan müşterilerine ve pandemi ile mücadeleye önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu AKBANK’a yakışır ve bunu AKBANK'tan bekliyoruz.”
        Murat Aldeniz
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
618981 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/618981.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT