BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Arda Akın, Ali Babacan'a yakın iş adamları ve Dünya gazetesi...

TGRT Haber'de hafta içi her sabah "Cem Küçük'le Günaydın Türkiye" programını sunuyorum. Gazetelerden haberler de okuyorum. Dünya gazetesi de okuduğum gazetelerden biri. Bu gazete tam kapanacakken çalışanları ve yazarları belli hisselerle satın aldı... 
Sadece yazar ve çalışanlarla yürümüyor Dünya gazetesi. Arkasında belli iş adamlarının desteği de var. Bu iş adamları Ali Babacan ve Abdullah Gül'e de yakınlar... 
Dünya gazetesi aslında fena gazetecilik yapmıyor. Ekonomiyle ilgili haberler veriyor ama belli zamandır inceden, ürkütmeden muhalefet yapıyor... Mesela hükûmetin açıkladığı destek paketlerini över gibi yapıp "yeterli değil" diye manşetler atıyorlar. Amerika'nın uyguladığı yaptırımları aynen muhalefet ağzıyla "çok da hafif değil" diyerek yorumluyorlar. Dediğim gibi şimdilik çekinerek ve inceden yapıyorlar. 
İşte bu arkasında Ali Babacan'a yakın iş adamlarının olduğu Dünya gazetesi, FETÖ'cülerle iltisaklı olduğunu cümle âlemin bildiği Arda Akın'ı işe almış!.. Azıcık Google'a baksalar Arda Akın'ın kim olduğunu bilirlerdi. 
Arda Akın önce Hakan Fidan, peşinden o dönem Başbakan olan Tayyip Erdoğan'ı hedefleyen 7 Şubat kumpasının baş aktörlerinden biridir. FETÖ'cü terörist savcı Sadrettin Kaya'dan kumpasın bilgilerini öğrenip Hürriyet'te haber yapan Arda Akın'dı. Nereden çıktığı belli değildi Akın'ın. Geçmişi neydi, ne değildi bilinmiyordu. Hangi gazetede çalışmış, hangi okuldan mezun o bile belirsizdi!.. 
7 Şubat 2012'den 15 Temmuz 2016'ya kadar Arda Akın'ın sosyal medyası, özellikle Twitter hesabı FETÖ bülteni gibiydi. 17-25 Aralık'taki faaliyetlerinden ötürü Çetin Emeç Gazetecilik Ödülü'ne bile layık görülmüştü.
Ayrıca Hürriyet'te çalıştığı yıllarda bir diğer Hürriyet muhabiri Toygun Atilla'yı tutuklatmak istemiş biridir. Toygun Atilla 17-25 Aralık öncesi ve sonrasında o zamanki adıyla paralel yapıyla ilgili düzgün haberler yapan tek kişiydi. Hatta 17-25 Aralık'ta haberleri bile yayınlanmadı...
Arda Akın 2011'de Şike Davası'nda FETÖ'cü polis şefi Mutlu Ekizoğlu'na SMS atarak Toygun Atilla'nın sanıklardan İbrahim İşcan'ın ifadesini ve 25-30 kare fotoğrafını aldığını ve bunların kendisine verilmesini istedi.
Mutlu Ekizoğlu, Arda Akın'ın kendisine attığı mesajları tutanağa bağladı ve savcılığa ihbarda bulundu. Toygun, FETÖ konusunda sağlam haberler yaptığı için Arda Akın'a abilerinden talimat gittiği belliydi. O gün Toygun tutuklanmadıysa tamamen tesadüftür. 
15 Temmuz'da Arda Akın birçokları gibi gözaltına alındı. Tutuklu kaldı, çıktı. Ama bir el tarafından hep gözetildi. Gözetildiği öyle belli ki, onu 17-25 Aralık'ta en çok kollayan da FETÖ'yle o dönem iş birliği yapan Cumhuriyet ve diğer muhalif gazete ve televizyonlardı...
Arda Akın, Dünya gazetesinde işe başlamış. Hayırlı olsun(!) Tablo artık iyice netleşti. Arda Akın, Ali Babacan'a yakın iş adamları, Dünya gazetesi... Hiçbir aidiyeti olmayan gazeteciler iş bulamazken FETÖ'yle iltisaklı olanlar rahatlıkla iş buluyor!.. 
Normal şartlarda medeni ölü olması gereken, utancından yerin dibine girmesi gereken biri, hiçbir şey olmamış gibi, mağlup olan o değilmiş gibi tavır takınmaya devam ediyor. 
Sahi, gerçekten çok merak ediyorum: Arda Akın'ı Dünya gazetesine öneren kim? Anında işe alan kim? Tüm bu düzeneği kuran kim?
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616753 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/616753.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT