BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Şampiyonluk nüvesinde var

Galatasaray'ın 22. gurur sezonunu alkışlıyoruz. 11 maddede sezonun özetine buyurunuz…

¥ Galatasaray’ın 22. gururunu, 22. apoletini, 22. “en tepede bitirme” ayrıcalığını kutlayalım. İnişli, çıkışlı, acılı keyifli büyük bir hikâyede mutlu son…
¥ VAR’ın bu ilk şampiyonunu tebrik ederken, hakemlerin yarıştaki takımlara etkilerini tamamen sizin vicdanınıza havale edelim. Galatasaray’ın şampiyonluğuna laf edilecektir; ama eksiğiyle fazlasıyla her takımın puanı ile oynandı bu sezon.
¥ İlk golü Başakşehir atınca final maçı futbol çizgisinin dışına çıktı çoğunlukla… İnsanlar böyle sinir harbi zamanlarında kişiliğini ortaya koyar. Normal zamandaki centilmenlikleri geçelim.
¥ Dünkü maçın analizinin kimseye faydası yok; sezona bakarsak… Galatasaray’da Muslera, Feghouli ve Belhanda; Başakşehir’de Mert, Mahmut ve bu maçta çok da ortada görünmeyen Visca sezondaki en iyilerdi.
¥ Fatih Terim ve Abdullah Avcı iki başarılı takımın iki ekip şefi olarak meslektaşlarına model oldular.
¥ Bu yarışı zorlu hâle getiren, bu öyküyü renklendiren, bu maratonda Galatasaray’a varış çizgisine kadar eşlik eden Başakşehir’e teşekkür edelim. Üç sezondur bu uzun mesafe koşusunu en önde getirip getirip başkalarına devretmenin faturası Başakşehir’in dağılma sürecine girmesine sebep olacaktır tahminimce…
¥ Son üç hafta kalıncaya kadar şampiyonluk kovalayan Beşiktaş’a ve sezonun çıkışını yapan, üstelik bu başarıyı pırıl pırıl gençleri ile yaşayan Trabzon’a alkış tutalım…
¥ Malatyaspor, Antalyaspor, Konyaspor, Alanyaspor, Kayserispor gibi, ligi yarının üstünde bitiren takımlar artık teknik direktör istikrarını yakalamalıdır. Başarılı liglerde hocaların görev süresi çift haneli olur genelde. Biz bunu bir türlü yakalayamadık.
¥ Süper Lig’e yeni çıkan takımlar için burada tutunmak giderek zorlaşıyor. Süper Ligde mücadele süresine göre kulüpler kasasını doldurduğu için yeniler dezavantajlı başlıyor.
¥ Hakemler önünüzdeki sezona çok daha iyi hazırlanır inşallah…

MAÇIN ADAMI: Galatasaray

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608063 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/608063.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT