BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Nasıl yani?

Sadık Söztutan
Facebook

Galatasaray, kazandığı birçok maçtan daha iyi oynadı. Buna rağmen Sivasspor iki defa öne geçti. Dün mukavele yenileyen Ali Şaşal, takımına bir puanı     hediye etti.

¥ Ankaragücü maçı sonrası kimi sakatlık (Emre), kimi ceza (Mustafa), kimi de mağlubiyette rol almış 6 oyuncusu bu kez Sivas karşısında yoktu Galatasaray’ın.
¥ En iyi maçlarından birini oynuyordu sarı-kırmızılılar. Hatta Linnes’in Gradel’e “asist yapması” sonrası geriye düşmelerine rağmen oyun isteğinden hiçbir şey kaybetmemişlerdi.
¥ Sadece bekler değil, stoperler de (Donk - Marcao) sık sık hücuma katılıyordu.
¥ Özellikle Taylan, formasından bir süre uzak kalmanın iştahıyla oynuyordu. Yine o bildik uzun ve isabetli paslarını dağıtıyor, sıkışan oyunu rahatlatıyor, defansına yardıma geliyordu.
¥ Keza Falcao… Futbola olan hasretini, kariyerinin en şık gollerinden birini atarak dindiriyordu. Galatasaray’da her şey yolunda gibiydi.
¥ Yarım saati doldurmuştuk ki, Linnes bu kez hatasına Donk’u da ortak etti; iki oyuncu birbirine dolanınca Tyler Boyd, Sivas’ı bir kere daha öne geçirdi.
¥ Devrede soyunma odasına mağlup giden Galatasaray, sahaya “tepesi atmış” olarak döndü. Maçı Sivas ceza sahasına yıktı, rakibini hapsetti.
¥ Bu baskının haber verdiği gol, eski maçlardaki sabıkasıyla hatırladığım Uğur Çiftçi’nin gereksiz, basit, hatta ihanet gibi penaltısıyla geldi (Falcao: 2-2.)
¥ Bundan sonra ilginç bir şey oldu. Sivasspor açıldı, sarı-kırmızılı oyuncuları “geri püskürttü.” Son dakikalardaki şuursuz baskıda ise kaleci Ali Şaşal sahne aldı ve takımına 1 puanı hediye etti.
¥ Sivasspor kadro istikrarına sahip bir takım. Kulübün tarihi kadar eski Ziya, Ali, Hakan, Uğur hatta Rıza Çalımbay... Hak ettikleri puanı savaşarak aldılar.

MAÇIN ADAMI: Ali Şaşal Vural

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
617930 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/617930.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT