Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Oktay Aksu kimdir? CHP Sarıyer Belediye Başkan adayı kim oldu?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Oktay Aksu kimdir? CHP Sarıyer Belediye Başkan adayı kim oldu?
Sarıyer, Mhp Aday Listesi, Haber

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

CHP'’nin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için belli olmaya devam ediyor. CHP’nin adayı merak konusu edilen ilçelerden biri de İstanbul’un Sarıyer ilçesiydi. Peki, CHP’nin Sarıyer Belediyesi Başkan adayı Oktay Aksu kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte detaylar…

21 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım sürerken Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), aday belirleme işlemi İstanbul'da tamamlandı. Peki, CHP’nin Sarıyer Belediyesi Başkan adayı Oktay Aksu kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Oktay Aksu hakkında bilgiler...

OKTAY AKSU KİMDİR?

1966 yılında Ordu doğumlu Mustafa Oktay Aksu, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tamamlamıştır.
İstanbul Veteriner Hekimler Odası’nda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır ve birçok sivil toplum örgütlerinde yöneticilik üstlenmiştir.

Ordu Dernekler Federasyonu’nda Genel Başkan Yardımcılığı ve Ordu Ulubeyliler Derneği’nde Başkanlık yaptı. 

İlçe Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Başkan Vekilliği gibi farklı görevler üstlenen Aksu, yapılan 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde CHP'den İstanbul milletvekili adayı olmuştu.  

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...