Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Tuva Cihangir Atasever kimdir? Kaç yaşında, nereli, ne mezunu? Tuva Cihangir Atasever’in biyografisi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Tuva Cihangir Atasever kimdir? Kaç yaşında, nereli, ne mezunu? Tuva Cihangir Atasever’in biyografisi
Uzay, Haber

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İkinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında, nereli? | Türkiye’nin uzaya gidecek ikinci ismi olan Tuva Cihangir Atasever hakkında Tuva Cihangir Atasever kimdir, yaşı, boyu, ne mezunu olduğu merak ediliyor. Tuva Cihangir Atasever hangi üniversiteden mezun gibi soruların yanı sıra özel hayatı ile ilgili Tuva Cihangir Atasever evli mi, ailesi de araştırılıyor. Peki, Tuva Cihangir Atasever kimdir? İşte detaylar…

Tuva Cihangir Atasever kimdir? Uzaya gidecek ikinci Türk astronot olacak olan Tuva Cihangir Atasever kimdir merak ediliyor. Peki, Tuva Cihangir Atasever kim? İşte Tuva Cihangir Atasever’in yaşı ve biyografisi…

TUVA CİHANGİR ATASEVER KİMDİR?

Türkiye’nin uzaya gidecek ilk uzay yolcuları arasında yedek olarak seçilen Tuva Cihangir Atasever, 12 Ağustos 1992’de Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Irvene’deki Kaliforniya Üniversitesinde elektrik-elektronik mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Ardından ROKETSAN’da 5 yıl boyunca aviyonik sistem mühendisi olarak çalıştı.

Tuva Cihangir Atasever uzayda 7 deney gerçekleştirecek.

Tuva Cihangir Atasever kimdir? Kaç yaşında, nereli, ne mezunu? Tuva Cihangir Atasever’in biyografisi

TUVA CİHANGİR ATASEVER NE ZAMAN UZAYA GİDECEK?

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yusuf Kıraç, nisan ayında da ikinci astronot Tuva Cihangir Atasever'i uzaya göndereceklerini söyledi.

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...