Kariyer Basamakları Sınavına girenler dikkat. Soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Ayşe Nur Başol / Kaynak: Anadolu Ajansı
Kariyer Basamakları Sınavına girenler dikkat. Soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı
Öğretmen, Sınav

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ve dün yapılan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'nın soru kitapçığı ile cevap anahtarı erişime açıldı.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, dün çevrim içi olarak yapıldı. Sınava yüzde 99'un üzerinde katılım sağlandı. Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, merkezi sistemle tek oturum şeklinde düzenlenen sınavın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.

Sınava başvuran adaylar, Başöğretmenlik Sınavı ve Uzman Öğretmenlik Sınavı soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarına Bakanlığın, "http://www.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

ÖĞRETMENLİK KARİYER BASAMAKLARI SINAVINA DAİR

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, sınava girişler saat 10.00'da çevrim içi olarak erişime açıldı, 13.00'te tamamlandı. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı için Milli Eğitim Bakanlığı personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik unvanı için başvuru yaptı.

Adaylar, sınava Türkiye saatiyle 10.00 ile 13.00 arasında "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresi üzerinden e-Devlet/MEBBİS şifreleriyle internet erişimi olan herhangi bir ortamdan katılabildi. Sınavda beşer seçenekli 100 soru soruldu. 135 dakikalık sınavın değerlendirmesi yapılırken yanlış cevap sayısı, doğru cevap sayısını etkilemeyecek.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...