İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının kaç gün daha süreceği belli oldu

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının kaç gün daha süreceği belli oldu

Güncel Haberleri  / Anadolu Ajansı

Türkiye'yi etkisi altına alan sıcak havalar hakkında uzmanlardan peş peşe uyarılar geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmini Uzmanı Abdullah Macit, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde sıcakların cuma gününe kadar devam edeceğini söyledi.

Hava sıcaklığının tüm yurtta artması vatandaşları zor duruma düşürdü. Türkiye'yi etkisi altına alan sıcak hava dalgasının birkaç gün daha süreceği açıklandı.

SICAKLAR KAÇ GÜN DAHA SÜRECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmini Uzmanı Abdullah Macit, bu hafta yurtta beklenen hava durumu tahminlerine ilişkin bilgi verdi.

"Hava sıcaklıkları tüm yurtta mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyrediyor. Cuma gününe kadar böyle devam edecek." diyen Macit, sıcaklıkların cumadan itibaren biraz azalarak mevsim normallerinin 1 ile 2 derece üzerinde olmasını beklediklerini bildirdi.

İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının kaç gün daha süreceği belli oldu - 1. Resim

İSTANBUL VE ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Ankara'da yarın ve 6 Haziran'da 33 derece olması öngörülen sıcaklıkların 7 ve 8 Haziran'da 28 dereceye kadar düşmesinin beklediğini aktaran Macit, 6 Haziran'da gök gürültülü sağanak öngörüldüğünü ifade etti.

İstanbul'da bu hafta sıcaklıkların 30-31 dereceye kadar çıkacağını ancak yağış beklenmediğini anlatan Macit, İzmir'de ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini kaydetti.

Macit, 6 Haziran'dan itibaren özellikle Ege'nin iç kesimleri, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri beklendiğini aktardı.

İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının kaç gün daha süreceği belli oldu - 2. Resim

VATANDAŞLAR GÜNEŞTEN KORUNMAK İÇİN AĞAÇLIK ALANLARA KAÇTI

Sıcak havadan bunalan vatandaşlar ise çareyi parklara gitmekte buldu.

Kuğulupark'ta vaktini geçiren Çağrı Bayazıtoğlu, Adana'dan Ankara'ya ziyaret amacıyla geldiğini ifade etti. Bayazıtoğlu, başkentin sıcaklığının Adana'ya oranla "daha iyi olduğunu" söyledi. Adana'da belli saatlerde sokağa çıkmayarak, klimali ortamları tercih ettiklerini belirten Bayazıtoğlu, sağlık problemleri yaşamamak için sokağa akşam saatlerinde çıktıklarını anlattı.

Ahmet Sarıgüney de hava sıcaklığı sebebiyle kendisini sokağa attığını belirterek, gölgede temiz havanın tadını çıkardıklarını söyledi.

İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının kaç gün daha süreceği belli oldu - 3. Resim

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...