Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Meteoroloji duyurdu! Kar geliyor... Yurt genelinde yağış uyarısı!

Düzenleyen: / Kaynak: Haber Merkezi, İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Meteoroloji duyurdu! Kar geliyor... Yurt genelinde yağış uyarısı!
Meteoroloji, Haber, Kar, Yağış, Haber

Gündem Haberleri  / Haber Merkezi, İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yurdun büyük bir kesimi yağışlı havanın etkisine giriyor. Beklenen kar yağışı ise Batı'dan özellikle de Edirne ve Kırklareli'nden ülkemize giriş yapacak.

Aralık ayına girdiğimiz günlerde vatandaşlar ne zaman kar yağacağını merak ediyor. Meteorloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre; Güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz’in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Denizli, Burdur, Isparta, Mersin, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl çevreleri ile Antalya’nın iç ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak Güney Ege kıyıları ile Antalya çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SU BASKINI VE ULAŞIMDA AKSAMALARA DİKKAT

Yağışların Hatay çevreleri, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu(Batman ve Siirt hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis görülecek. 

Yağışlar Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu (Batman ve Siirt hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacak. Kuvvetli yağışlar nedeniyle ise uzmanlar su baskını ve ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunması konusunda uyardı.

İSTANBUL'DA BUGÜN HAVA BULUTLU 

Aralık ayıyla beraber yurt genelinde soğuk hava hakim olurken kar ise batıdan ülkemize giriş yapacak. Bugün batıda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken bulutlu bir hava görülecek. 

Meteoroloji duyurdu! Kar geliyor... Yurt genelinde yağış uyarısı!

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Çarşamba günü ise İstanbul, İzmir, Ankara, Çanakkale, Tekirdağ gibi illerde sağanak yağış etkisini gösterecek. Doğu Anadolu'da ise kar yağışı bekleniyor. 

Meteoroloji duyurdu! Kar geliyor... Yurt genelinde yağış uyarısı!

CUMA GÜNÜ KAR GELİYOR

Perşembe günü ise yağışlı hava yurt genelinde hakim olacak. Karadeniz bölgesinde bulutlu bir hava beklenirken diğer bölgelerde gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor. Cuma günü yine yurdun tamamında yağışlı hava bekleniyor. Doğu Anadolu'da kar, Edirne ve Kırlareli'nde ise karla karışık yağmur görülecek. 

Meteoroloji duyurdu! Kar geliyor... Yurt genelinde yağış uyarısı!

ERZURUM'DA YOLLAR BUZ TUTTU

Erzurum'da soğuk hava etkisini sürdürüyor. Soğuk hava nedeniyle kaldırım ve yollarda buzlanma meydana geldi. Yolların buz tuttuğu kentte belediye ekipleri buz ve kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji duyurdu! Kar geliyor... Yurt genelinde yağış uyarısı!

İL İL HAVA DURUMU

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu 13

İstanbul: Parçalı bulutlu 13

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 24

Antalya: Parçalı bulutlu, iç ve doğu kesimleri öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 24

Samsun: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 14

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 15

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor 5

Diyarbakır: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor 14

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Haber Merkezi, İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.