BİREVİM Tasarruf AŞ Genel Müdürlüğüne

A -
A +
Feridun Ağabey sizin aracılığınızla BİREVİM AŞ’ye bir mağduriyetimi arz edeceğim:
“Kurumunuzda bir eve katılım için müracaat ederek yıllarca aylık ödeme yaptım. Biz artık çekiliş bekliyorken nasıl oldu bilemiyorum bir anda aylık ödemeler onlarca kat artırıldı. Tamam, enflasyon şu bu derken şartlar inanılmaz derecede değişti. Öyle ki artık bizim ödeme gücümüzün üzerine çıktı. Bu sebeple 'bari ödeyemeyeceğim ödediklerimi geri alarak bu tasarruftan çıkayım' dedim. Paramı çekmek istedim. Biriken paramın bir kısmı ödenirken 46 bin lira kesinti uygulandı. Ama yaptığım düz mantık hesaplamaya göre biz BİREVİM kurumuna para yatırırken bu para ile rahatça iyi bir araba alabiliyorduk. Şimdi ise arabanın tekerlekleri zor alınır durumda kaldı. Bu arada yıllar boyu bu para kurum nezdinde kullanıldı. Ama bize ödeme yaparken bu kadar büyük bir miktar para kesildi. Bu durumu da anlayamadım.”
Feridun Ağabey bu düşüncemi sizin aracılığınızla BİREVİM Tasarruf AŞ’nin Genel Müdürlüğüne iletmek istiyorum. İnanıyorum ki bir yerlerde bir uyumsuzluk sebebiyle bu mağduriyet oluştu. Ve inanıyorum ki BİREVİM bizi mağdur etmeyecektir bir an önce kesilen paramız kâr payı ile birlikte ödenecektir. Eğer bu mağduriyetim giderilirse yine bu köşeden kendilerine yürekten teşekkür edeceğim. Saygılarımla...
     Feride Rabia Baysoy
 
 
Buraya yazmazsam delireceğim, onu anladım!
 
Feridun Ağabey, bir süredir köşe yazısı yazmadığımı fark ettim. “Belki moral olarak bir nebze toparlanmışımdır” diye düşünmüştüm. Yanılmışım. En yakınımdaki insanlara laf anlatmaya çalışmak beni artık bedenen hasta etmeye başladı. Uykusuzluklar, kafaya takmışlık sinir, stres. Neler neler... Anlatıyorum, duymuyorlar. Bağıra çağıra anlatıyorum. Yine kulakları tıkalı. En azından burada bir iki kelâm yazmazsam, delireceğim onu anladım... Bundan 2 sene evvel Türkiye gazetesinde yayınlanan yazımda, tecrübe yüzünden iş bulamayanlar ve iş bulamadığı için aile ve toplum baskısına kalanlardan bahsetmiştim. Aradan 2 yıl geçti. Hâlâ aynı durumdayım. Etrafımızda da aynı durumdan mustarip yüz binlerce insan var. Anlatmaktan yorulduk efendiler. Başaramadık, sizlerin istediği gibi, iş güç sahibi, evli 2 çocuk babası biri olmayı BECEREMEDİK! Tamam, siz ölünce biz aç kalacağız anne/babalar! Tamam, biz hayatı 'laylaylom’dan ibaret zannediyoruz ey komşular! Tamam, her şeyin uzmanı, profesörü, bilirkişisi sizsiniz! Hepinizden sadece şunu istiyoruz: Ya gerçekten üniversite okuduğumuza değecek işleri bize verin! Ya da bize baskı kurmayı bırakın! YETER!
     Orhan Can Aslan
 
BİREVİM Tasarruf AŞ Genel Müdürlüğüne
 
Siverek Belediyesine teşekkür etmek istiyoruz
 
 
Feridun Ağabey, evim ile köy arasında yaklaşık 200 metrelik bir mesafe var. Kendi imkânlarımla 9 kamyon mıcır getirip evimin yolunu yaptım. Yani ne enteresandır ki Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi köye barajdan su getirmek için evime giden bu yolu kazıp boru döşedi. Benim kendi imkânlarımla yaptığım yol ne olacak diye sorduğumda merak etmeme gerek olmadığını Siverek Belediyesi çıkan toprağı düzeltip yolu yapacağını söylediler. Ancak defalarca belediyeye yol yapımı için gidilmesine rağmen sonuç alınamadı. CİMER'e konuyu intikal ettirdik sesimizi resmî ağızdan duyuralım diyerek. Bunun üzerine yol yapım işinin sıraya alındığını söylediler. Ama bugüne kadar hiçbir gelişme olmadı. Arabam eve gidemiyor. Çocuklar okula çamura bata çıka gidiyor. Bir belediye için çok sıradan bir iş olan bu eylem için sizin aracılığınızla derdimize acil çözüm bekliyoruz. Yani Değerli Siverek Belediye Başkanımızdan evimin yolunu yapmasını bekliyorum. Yani kendi imkânlarımla yaptığım yolu belediyenin bozması sonra da yapılmaması sizce de biraz tuhaf değil mi? İnanın çaresizlikten ne yapacağımı bilemiyorum. Keşke diyorum Şanlıurfa Belediyesi yetkilileri orayı açtıkları gibi sonra da kapatsalardı. Ama onların haberi bile yok hâlimden. Yine derdimizin çözümünü Siverek Belediyesinden bekliyoruz. Tamam onca yoğun işinden bizim Çaylarbaşı Köyüne sıra gelemiyor galiba ama inanın çoluk çocuk karda yağışta çok mağdur oluyoruz. Bari bu defa sizin aracılığınızla sesimizi duyarlar da gelip yolumuzun o bozulan kısmını düzeltirler. Kendilerine şimdiden teşekkür ederiz.
     Mahmut Oğuz/Siverek-Çaylarbaşı Köyü
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.