BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bu feryadı birileri duysun!

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
Değerli Feridun Ağabey, hatırlarsanız yaklaşık on yıl önce "Uydu Kent Kayaşehir" projesi yapılmıştı yani TOKİ’nin ilk yaptığı konutlar yaklaşık altı yıldır yedi yıldır içinde yaşıyoruz. Allah devletimize zeval vermesin ama biz ilk yapılan TOKİ konutlarında şu an çok mağduruz. Malumunuzdur yoksul ve alt gelir grubu için yapılmış bu konutların bugün çıkan problemleri aşacak ekonomik duruma sahip değiliz. Sıcak su borularından çamur akar vaziyette. Kazanlar pislik taşıyor. Birkaç test sonucu ortaya çıkan sonuç bu çamurlu suyu suyun çocuklarda kafa küçülmesi hastalığına yol açan mikrobu taşıdığı bile tespit edildi. Evlerin içleri sizlere ömür şu an normal şekilde tadil ettirmek istesek 25-30 bin liradan aşağı problem hallolmuyor.
Saymaya kalkınca o kadar problem var ki sayfalar yetmez. Burada sosyal konutlarda oturan insanlar taksitlerini zor ödeyerek ev sahibi oldum diye sevinen garibanlar. Burada ölçü neydi? Bugünkü şartlarda bir çamaşır makinesinin bile on yıl garantisi var. Yedinci yılında garantili makineye Tüketici Mahkemesi üretici firmaya yenisiyle değiştirme kararı verebiliyor da bize niye TOKİ bu eksik kırık dökük insan sağlığını etkileyen malzemelerle ilgili bir destekte bulunmuyor? Bu feryadı birileri duysun bizim bu tadilatları yaptıracak ekonomik gücümüz yok. Umarım dile getirirsiniz size güveniyorum.
            Mehmet Ocak-Kayaşehir
 
 
Belediye veteriner hizmetleri pitbulları göstermiyor
 
“Merhaba, belediyelerin -parti fark etmeksizin- çok azı hariç yasa hukuk vicdan tanımaz şekilde çalışmasından ötürü malumunuz ülkemiz sürekli artan popülasyonla hayvan cehennemine dönüşmüş durumda. Bu vahşi sistemin bu topraklara getirdiği vebalden hiç bahsetmeyeceğim, biraz inancı olan herkes bu konuda bir şeyler yapmaya çalışır, fakat artık yapılacak iş sosyal medyada gördüğü yaralı hayvana yardım etmenin çok ötesinde büyük bir facianın sistemsel olarak dönüştürülmesi ile ilgili olmalıdır sanırım. Şu an ülkemizde hiç umursanmayan değerli bir kanun var: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu. Maalesef bu kanun pek çalışmıyor ve müracaatlar genelde takipsizlikle sonuçlanıyor.
Açıkçası son 2 senedir hayvanlar konusunda avukatımla belediyelere bir sürü dava açtık elbette hepsi takipsizlikle tıkandı ama pes etmiyoruz.
Konu nedir biliyor musunuz? İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, barınaklarında müebbet hapisteki pitbulları, İl Hayvan Koruma Kurulu kararlarını ve Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olmamızı hiçe sayarak 'görmemize dahi' izin vermiyor.”
            Ozun Kanbay-İstanbul
 
 
Sesinizi bir kere daha duyuralım
 
“Sesimi duyur" diye gelen maili yayınlandıktan sonra bize mail göndererek “Abi çok teşekkür ederim, derdimi yayınladığınız için. Allah sizden razı olsun. Abim yazıyı okuyan bir kişi 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Sizden istirhamım ricam, sizce bir mahzuru yoksa bir kez daha yayınlayabilir misiniz? Olur da bir yardım etmek isteyen çıkar. Allah sizden razı olsun” diyen ve mahmutsahın6034@gmail.com mail adresini gönderen Mahmut Şahin isimli okuyucumuz, gönül arzu eder ki tüm okuyucularımızın her isteğini dileğini sürekli gündemde tutalım ama derdini duyurmak isteyen diğer okuyucularımız da dört gözle bekliyorlar. Biz yine de mailinizi bir kere daha yayınlıyoruz. Umarız sizinle bireysel veya kurumsal iletişime geçen hayırseverler bulunur.
 
 
Kamudaki engelli istihdamı %7’ye çıkarılsın
 
Merhaba Feridun Ağabey, engelli bir birey olarak kamuya engelli personel alımlarının artırılmasını ve bu yıl için en az 10.000 atama yapılmasını bekliyoruz. Kamudaki %3 oranındaki engelli kotasının da en az %7'ye çıkartılmasını başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili Bakanlardan istiyoruz. Sesimizi köşenizden yayınlayacağınızı ümit eder, selam ve saygılarımı sunarım.
            Osman Kurt
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
607074 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/607074.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT