BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İki HDP’li vekil ve hazine yardımı...

 
Gerçekten bıçak kemiğe dayandı. Bu işin daha ötesi yok. İki PKK/HDP vekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Hüda Kaya hakkında artık gereken yapılmalı. Dokunulmazlıkları kalkmalı ve iki isim de cezaevine gönderilmeli.
PKK yandaşı Gergerlioğlu’nun attığı tweet şu: “PKK elindeki esir askerlerin yakınları 2,5 sene önce bana başvurmuştu. Sağsalim dönüşleri için yardım istemişlerdi. Bir barış ortamı olsa belki o insanlar hayatta olurdu. Barış, hayat için her şeyi yapardım ama devlet yetkilileri böyle bir şeyi hiç düşünmedi, adım atmadı.” Yani 13 vatandaşımızı devlet öldürdü diyor. Böyle yüzsüzlük görülmedi. Adam PKK’nın sesi radyosu gibi çalışıyor.
Diğeri Gergerlioğlu’ndan rol çalıyor: “Hakikatler bu kadar mı çarpıtılır? Bu esir askerlerimizin aileleri  defalarca bizleri ziyarete geldiler, partilerle görüştüler. Biz barış dedikçe saldırdılar. Esir kampını TR bombaladı ve öldükleri anlaşılınca durdular. Savaş tezkerelerine evet diyenler şimdi ağıt yakıyor.”
13 vatandaşımızı Türk devleti öldürdü diyor ve bu kişi Meclis'te vekil!.. Ya bu nasıl demokrasi, bu nasıl özgürlük? Devletimiz Gara’da operasyon yapıyor, terör örgütünün son kalıntılarını öldürüyor. Ama Meclis'te iki vekil devletimize katil diyor!..
Dünyanın hangi demokrasisinde böyle bir şey var? AK Parti ve MHP artık gerekeni yapmalı. Bu iki vekilin dokunulmazlığı hemen kaldırılmalı ve tutuklamalı. Cezaevinde çürümeye terk edilmeli.
HDP’ye verilen hazine yardımı da hemen kesilmeli. Devletin kaynakları teröristlere akmamalı. Harekete geçmek için vakit kaybedilmemeli.

CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZISI İÇİN TIKLAYIN

 
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
617608 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/617608.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT