BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Nefes kestiler

Ömer Çetin Engin
Facebook

İki takım da maçın hakkını verdi.

İlhan Hoca, Süper Lig'de kompakt futbolu en iyi oynatanlardan biri. Konya takım kadro ve formunu da iyi korudu.

Vitor'un inanılmaz hatasıyla atılmasından sonra oyunu Trabzon'un sahasına yığdılar. Nwakaeme'nin defansif yönü zayıf olunca, İsmail'in kanadı E5'e döndü. Konya, Skubic-Serdar ortaklığıyla defans arkasına kaç kere sarktı sayamadım. Fakat Nwakaeme'nin ofansif yönü öyle etkili ki takımdan kesemezsiniz.

Konya takımının ön liberosu Hadziahmetovic geçen sezondan beri geçiş oyunlarındaki iki yönlü olumlu izleriyle zaten dikkat çekiyordu. Palut, Soner ve Çekiçi'yi de bu bölgeye monte etti.

Özellikle skorer özelliği olan Çekiçi'ye rakip on sekize ortadan sürpriz koşular yaptırdı. İki gol de böyle geldi. İlhan Hoca bu bölgeyi kalabalık tutup, defansını da orta çizgiye kadar taşıdı.

Zekice bir hamleydi. Bu sayede Trabzon'un etkili ayakları topla buluşamadı ve ilk yarıda sahadan silindiler. 

Trabzon'un bitmeyen zaafı
Yıllardır takımların gol atma ve yeme bölgelerini not ederim. Trabzonspor'un kanatlardan gelen toplardaki adam paylaşım, yer tutma ve topa müdahale hataları bitmek bilmedi.

Abdullah Hoca, Başakşehir'deki başarısını geçen sezon bordo mavili takıma da taşımıştı. Dün eksik kaldıktan sonra Berat'ın stopere geçmesiyle bu bölgeden hasar aldı.

Gerçi Edgar ve Berat çok sayıda gollük pozisyona da mani oldular. Fakat Konya kanatlardan o kadar çok içeri gollük ortalar çıkardı ki, goller bağıra bağıra geldi.

Avcı'nın cesur kararı
Avcı'nın on kişi olmasına rağmen Djaniny'i oyuna atıp bir anlamda çift forvete dönmesi büyük bir cesaretti. Ya puan alacak veya fark yiyecekti.

Bu bölümde müthiş bir Hamsik futbolu izledik. İleri geri inanılmaz işler yaptı.

Beraberlik golü Trabzon için şans eseri gelse de bordo mavililer ortaya koyduğu mücadele ruhuyla puanı hak etti.

Gecede bir kişiyi farklı bir yere koyalım. Uğurcan Çakır özellikle 2-2'den sonra kurtarışlarıyla parmak ısırttı. Türk futbolunun büyük bir kalecisi var.

Dün gece Konya'da bir futbol ziyafeti vardı, sonuç olması gerekendi.

MAÇIN ADAMI: Uğurcan Çakır

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
620757 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-cetin-engin/620757.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT