BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

BİZANS ENTRİKASI!

Sözcü gazetesi başyazarı Rahmi Turan’ın “Saray”da çalıştığını iddia ettiği bir kaynağına dayanarak yazdığı bir yazı, bir haftaya yakın bir zamandır, bütün gündemi değiştirdi. Rahmi Turan, bir CHP’linin Külliye’ye giderek Sn. Erdoğan’la konuştuğunu; Cumhurbaşkanının ona genel başkanlığa adaylığını koyması hâlinde kendisini destekleyeceğini söylediğini yazmıştı.
Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah erkenden Fox TV’ye çıktı. Burada dediği sözler, Sn. Kılıçdaroğlu’nun hayatında yaptığı  en büyük hatalara eklendi. Şunu diyordu: “Evet, şüphelerim var. Doğrudur. Kafamda bazı isimler var. Gitmiştir.” Ortaya çıkan iddia üzerine, âdeta yer yerinden oynadı.
Rahmi Turan, Cumhurbaşkanıyla görüşen ismin kim olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Kendisine söylenen isim  Muharrem İnce’ymiş. Cumhurbaşkanlığına aday olmuş ve katışıksız bir CHP’li olan Muharrem İnce. Bu safhada âdeta siyasi infilaklar yaşandı. Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan, İzmir’den çok net ve çok kararlı bir açıklama yaptı. Hedefte  CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu vardı: “Benim böyle bir görüşme yaptığım  isbat edilsin, Cumhurbaşkanlığından ayrılırım. Ama isbat edemezse Bay Kemal de CHP’nin başından ayrılsın!” Sn. İnce de çok net ve kararlı konuştu: “Böyle bir görüşme yaptığım isbat edilsin, kendimi Taksim Meydanı’nda yakarım!”
Bu sözler,  Rahmi Turan’ı, kaynağını da açıklamaya mecbur etti. Meğerse kaynağı, Külliye’den biri değil, bir internet sitesinin sahibi olan Talat Atilla isminde biriymiş. İsmi fâş olunca bu kimse de kaynağının bir CHP’li olduğunu söyledi. Bu denilen, Muharrem İnce’nin iddiasını doğruluyordu. Sn. İnce, kendini yakmaktan söz ettiği o konuşmada bu tezgâhı CHP genel başkanının mutfağında bulunan bir çetenin tertiplendiğini söylemişti. Bu arada Sn. Kılıçdaroğlu’na ne biliyorsan anlat diye ısrarlar yapıldığı hâlde bir şey demedi. Hatta İzmir’deki konuşasında her şeyi dedi fakat asıl konuşması gereken konuya girmedi. Muharrem İnce ise Yalova’da, evinde açıklama yapacağını duyurdu.
Muharrem İnce, dün Yalova’da köydeki evinde konuştu. Bu konuşmadan bazı parçalar, hem ortada bir Bizans entrikası olduğunu haber vermekte, hem de CHP’nin ve Kılıçdaroğlu’nun geleceğini sorgulamaktadır. Olay patlak verince kamuoyunda şöyle bir düşünce de esti: CHP’nin nisan ayında kurultayı var. Bu hareketle Muharrem İnce bitirilerek Kemal Kılıçdaroğlu rakipsiz kalsın istenmekte. Buna itiraz edenlerse 2019 Mahallî Seçimleriyle en kuvvetli dönemini yaşayan Kılıçdaroğlu, niçin böyle hareket etsin? diye sordular. Bu itibarla Yalova konuşması merakla bekleniyordu. Muharrem İnce’nin konuşmasındaki önemli taraflar şunlardır:
-Biliyorum, şaşırmadım, doğrudur dedi. Şaşırmadıysan biliyordun. Biliyorsan niçin konuşmuyorsun. Ne biliyorsan konuş.
-Kendi partinin evladına iftira atıyorsun.
-Çete kendini bilir. Bunlar geçen yaz tekne ile tatil yaptılar.
-CHP bu meseleyi çözmeden yola devam edemez. Sen genel başkansın. Bu tezgâhı bozmaz, bu çamuru temizlemezsen, temiz siyaset yara alır.
-24 Haziran akşamı bana iftira atanlar, bu defa da bu iftirayı attılar. CHP’de aleyhime Bizans oyunu kuruldu
Birlikte tatil yapanların, geçen yaz Çeşme’den bir tekne ile denize açılan bazı CHP’li isimler olduğu söyleniyor. Mutfak diye kastedilen  de üst yönetimdeki o isimler. Muharrem İnce konuşurken, Talat Atilla, bir tweet atarak, Kemal Kılıçdaroğlu’na ismi açıklamasını aksi hâlde kendisinin açıklayacağını baskı ve çağrısını yaptı.
Sorular şunlardır:
-Hedef tek başına Muharrem İnce midir, yoksa Sn. İnce koçbaşı olarak kullanılarak Ekrem İmamoğlu’na alan mı açılmaktadır?
-Talat Atilla, internet gazetesi sahibi olduğu hâlde bu müthiş haberi neden kendisi yayınlamamış da ısrarla Sözcü gazetesi yazarları yazsın istemiştir?
-İşin arkasında FETÖ örgütü ve/veya yabancı istihbarat var mıdır?
-Hedef, Türkiye’de gündem mi değiştirmektir? Gündemin değişmesi kime ne kazandırır?
-Kılıçdaroğlu,  ortada hiçbir şey yokken Fox TV’deki mülakatında neden nisan ayındaki kongrede kavga-dövüşlerden ve masa ve sandalyelerin havada uçuşmasından söz etmiş ve bunu İzmir’deki konuşmasında da tekrarlamıştır?
-Bu skandal ortaya çıkmadan  iki gün önce Kılıçdaroğlu’nun bir hitabetinde “Türkiye’yi idare etmek, CHP’yi idare etmekten kolaydır!” demesi düşündürücü değil midir?
Bu değirmen daha çook su kaldırır.
Hakikaten yeni bir Bizans entrikası var.
Türkiye, hiç olmazsa bu yoldan kargaşaya itilsin istenmiş olabilir.
Daha sorular cevapsızdır. Külliye’ye gittiği söylenen isim belli olunca herhâlde çok şey aydınlanacaktır. Netice:
Sular bulanmayınca, durulmaz.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610926 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/rahim-er/610926.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT