BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hadi canım sen de

l Akhisar’da maç oynanırken taraftarlar da sosyal medyada şamata yapıyordu. Birisi “Ligin dibindeki takıma karşı orta sahayı geçememek nasıl bir rezilliktir?” diye soruyordu. Bir başkası bu sorunun altına sezonu özetlemişti: “Biz ligin neresindeyiz?”
l Neresinden tutsan elinde kalıyor. Hafta içinde başka bir teknik direktörle görüşen yönetim... Artık Koeman’la yola devam etmeyeceklerini bilen futbolcular... Ve hiç kimse Fenerbahçe’nin Akhisar’ı yeneceğine inanmıyor!
l Bu inançsızlıkta başlıca sebep, sadece geçen sezon bu iki takımın oynadığı üç maçın üçünü de Akhisar’ın kazanması değil; Fenerbahçe’nin sıradan takım görüntüsüydü.
l Oysa dün Fenerbahçe’de “topu tutacak” iki adam on birdeydi, Mehmet Ekici ve Elif... Nitekim bu ikiliden önce Mehmet (2. dakikada), sonra Elif (10. dakikada) rakip kaleye etkili şut atan adamlar oldu. Hepsi o kadar...
l Isla ne oynadı? Mehmet Topal böyle miydi? Barış Alıcı sahada dolaşmaktan başka ne yaptı? Böyle bir orta saha “performansı” maç kazandırabilir mi?
l Yenen gol ayrı bir felaket; Josue’nin başlattığı atakta Serginho uzaktan vuruyor, Harun yanlış tokatlıyor, stoperler uyuyor ve Akhisar’ın “üçüncü golcüsü” Jeremy Bokila seken topu tamamlıyor.
l Fenerbahçe yedek kadrosuna bakıyorsun; hamle oyuncusu olarak bir tek Benzia var. Listedeki dört futbolcuyu Fenerbahçe taraftarı sokakta görse tanımaz. Sattıkların ve kenara attıklarından sonra İsmail Köybaşı’yı göbeğe koyuyorsun, oyun kursun diye...
l En ilerideki (Seleznyov) ve en gerideki (Mustafa Yumlu) iki önemli oyuncusundan mahrum Akhisar iki gol atarken bir topu da direkten dönüyor.
l Son 2 gol Fenerbahçe’nin geride kalan 15 haftadaki fotoğrafını gösteriyordu. Birinde  Manu rakibi Skrtel’i çiğneyip geçti... Diğerinde Regattin uzak köşeye vurmadan önce 2 F.Bahçeliyi savurdu adeta. Akhisar’ın F.Bahçe’ye son dört maçta yaptığı gibi...

MAÇIN ADAMI: Josue

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
605541 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/605541.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT