BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bitsin artık bu çile

Dorukan kafa, gol. Necip kafa, gol. Hayır, destan değil dram yazılıyor Trabzon’da. Ve ağızlarda o şarkı: Bitsin artık bu çile. Çekemem bile bile...

¥ Beşiktaş maça baskılı başladı. Oğuzhan inanması zor bir gol kaçırdı. Trabzon ise başarılı savunmanın dersini veriyordu bu dakikalarda. Obi Mikel bile düzelmişti. Maçta yarım saat doldu ve her şey değişti.
¥ Sosa’nın ortasında golü Dorukhan’ın kendi kalesine atmış olması Beşiktaş’ı bir anda maçtan kopardı sanki…  Bir de sarı kart gören Dorukhan, hayatından kesip atmak isteyeceği bir gece yaşıyordu.
¥ Kırk dakika dolarken ilk golün bir başka versiyonu sahnedeydi; yine Sosa vurdu, bu kez Necip’in kafasına çarpan top ağlara gitti. Bir maçta kaç kere olabilir böyle bir şey?
¥ Necip demişken… “Stoper Necip” saatli bombadır her zaman… Fenerbahçe’deki Serdar Aziz gibi… Ya penaltı yaptırır, ya kırmızı kart görür, ya kendi kalesini vurur.
¥ Beşiktaş’ta biraz N’Koudou kendini parçalıyordu. Tek isabetli şutunu 80. dakikada attı Beşiktaş. Güven’in ayağından gelen bu şut da zaten gol oldu.
¥ Trabzonspor’da ise neredeyse aksayan isim yoktu. Bendeniz Sörloth’u beğenenlerdenim efendim.  “Yırtıcı santrfor” deyip duruyorsunuz, alın size yırtıcı golcü… Top saklıyor, fizik üstünlüğü ile rakip defansı yıpratıyor, gol atıyor; bir de formaları yıkasın.
¥ “Fazla mesai” yapanlardan biri de Nwakaeme… Biraz şahsi oynuyor gibi görünse de böylesi büyük maçlarda topu kendi takımında tutmak adına önemli işler yapıyor her zaman… Golü harikaydı.
¥ Trabzon’da övülecek daha birçok isim varken yerimizi hakemle doldurmak zorunda kalıyoruz. Ali Palabıyık, “normal” bir maçtan bir kucak dolusu sarı kart çıkarmayı başardı! Özellikle iki Trabzonluya gösterdiği kartlara katılmak mümkün değil. “Kabak gibi” Sörloth golünün VAR’dan sonra verilmesi ise yardımcı hakem ayıbıydı.
¥ Ey Abdullah Avcı... Başakşehir'de ne güzel uyum tutturmuştun. Para pul derdi, seyirci baskısı yoktu. Ne gerek vardı macera aramaya? Yardımcın gitti, başkanın gitti, itibarın gitti. Ne olacak şimdi?

MAÇIN ADAMI: Jose Sosa

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610044 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/610044.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT