BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Arda ile Etebo aynı takımda mı?

Bir yanda Etebo gibi yüreğini, ciğerini, dalağını sahaya koyan bir adam, öte yandan ağır, hantal ve artık büyük takım için yetersiz Arda…

l Futbolda “eski yıldızdan” daha hazin bir şey yoktur. Galatasaray’da bu hüznü yaşayan iki isim var; biri ilk yarıda öteki ikinci yarıda saç baş yoldurdu. Arda ve Falcao…
l Bir yanda Etebo gibi yüreğini, ciğerini, dalağını sahaya koyan bir adam, öte yandan ağır, hantal ve artık büyük takım için yetersiz Arda… Vurdumduymaz Belhanda, Feghouli, Diagne, Falcao…
l Hakem olsam Diagne’ye penaltı ve faul çalmam. Adamın kafası hinliğe çalışıyor sürekli…
l  Özellikle ilk yarının son yirmi dakikasında çok tehlikeli ataklarla Galatasaray kalesini ablukaya alan Kasımpaşa, Aytaç’ın gollük şutlarında Fatih’in kurtarışlarıyla ile ayakta kaldı.
l Ancak devre biterken, Yusuf soldan sağa geçti; bu kendi tercihi miydi Altıparmak mı gönderdi bilinmez; ceza sahasına girmeden, çaprazdan uzak köşeye öyle bir şut çıkardı ki, Fatih de çaresiz kaldı. Bu gol zevkli maçın skoru oldu.
l Fatih Terim ikinci yarıya “safralardan kurtulmuş olarak” çıktı ama ne Babel ne Falcao ne de Emre Kılınç ilaç olabildi.
l Terim’de anlamadığım şeylerden biri de Donk konusundaki tutumu… Hoca oyuncularını daha iyi bilir elbette; ama Ryan Donk benim için on birin değişmez ismi… Sür sahaya, çıksın ileri, “Donk diye vursun kafayı.”
l Benim için Galatasaray Luyindama’dır, Marcao’dur, -dün ikinci yarıda oyundan düşse de- Taylan’dır, Etebo’dur…
l Kasımpaşa giderek “oturuyor.” Yeni transfer Bosnalı Hodzic katkı yapacaktır; vatandaşı Hajradinovic gibi. Koita da iyi bir takviye.

MAÇIN ADAMI: Aytaç Kara

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
615623 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/615623.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT