BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Türkiye Takvimi vesilesiyle...

“Yardım kampanyalarına gelen miktarlar belliydi. Ama o iki bin lira birden göndermişti...”
 
 
Takvim Pazarlama Ünitemizde yıllardır (Rusça, Arnavutça, Kazakça, Farsça gibi) “YURTDIŞI TAKVİMLER”in basıldığı ve ilgili ülkelere ücretsiz olarak gönderildiği malumunuzdur.
Tabii olarak bunların maliyetini karşılamak için o günlerde bir yardım kampanyası başlatılıyor. Bu kampanya bizim (dinimizislam.com; huzurpinari.com) gibi mail gruplarımızda yayınlanıyor. Ben de bu yardımları takip ediyor ve listesini tutuyordum.
Bu hizmetimizi 2019 yılında da mail gruplarımızda yayınlamıştık. Genellikle 100-250-500 TL gibi yardımlar geliyordu. O günlerde, 2.000 TL olarak bir havale geldi. Beklentimizin üzerinde olan bu havaleyi kimin gönderdiğini merak ederek araştırdım.
İsmine ve telefonuna ulaştım. Bu isim iki ay sonra 500 TL daha gönderdi. Kendisine telefon açarak teşekkür ettim ve daha yakından tanımak istediğimi söyledim.
27 yaşında olduğunu, ailesiyle beraber Alibeyköy’de oturduklarını ve Kapalıçarşı’da kuyumcu atölyesinde çalıştığını söyledi. Birkaç soru daha sordum ancak İhlas’ın hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi sahibi olmadığını anladım ve kendisini Holding’e davet ettim.   
Birkaç gün sonra geldi. Bastığımız takvim örneklerini gösterdim, matbaamızı gezdirdim, Osman Ünlü Hoca ile tanıştırdım ve mescitte beraber vakit namazını kıldık.
Çok memnun olduğunu söyledi. Giderken de bir tam takım kitap ile Elif-ba cüzü hediye ettik. Kitaplardaki isime dikkatle baktı. Ben de o mübarek zatın vefat ettiğini ve kabrinin Eyüpsultan Kabristanı'nda olduğunu söyledim. Samimi ve zekiydi. Bizlerle daha sık görüşmek istediğini söyledi. Ben de bugünlerde yoğun olduğumuzu, ancak kabir görevlisi Kâmil abimizin Eyüpsultan'da kendilerine yakın oturduğunu, onunla tanışmasının faydalı olacağını söyledim.
Ona da memnun oldu, kabri şerifin yerini tarif ettim ve yolcu ettim. Ardından Kâmil Abiyi de arayıp bu genç hakkında kısa bilgi verdim... Ertesi gün Kâmil Abi beni arayıp Ahmed’in geldiğini, kendisini çok sevdiğini, hatta Eyüpsultan Camii'ne inerek beraber kitap dağıttıklarını söyledi. Bu kitap ve takvim dağıtımı haftanın 4-5 günü, geceli gündüzlü artarak devam etti.
Biz Marmara Evleri 1. Kısımda oturuyoruz. Burada Fahrettin Tacar Vakfı var. Bir gün bizi aradılar, “Biz burada çocuklara Kur’ân-ı kerim ile temel fıkıh bilgileri öğretiyoruz, öğretmene ihtiyacımız var, bize yardımcı olur musunuz?” dediler. DEVAMI YARIN
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
621122 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/621122.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT