SGK'dan 5 puanlık prim indirimi! Bakan Işıkhan rakam verdi, şartları açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) uygulanan 5 puanlık prim indiriminden bugüne kadar faydalanan işyeri ve sigortalı sayısına ilişkin son rakamları ve gerekli şartları açıkladı.

- Güncelleme Tarihi:
SGK'dan 5 puanlık prim indirimi! Bakan Işıkhan rakam verdi, şartları açıkladı
Ekonomi|Editör: Baki Sancak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) işveren ve işçiye destek olarak uygulanan 5 puanlık prim indiriminden bugüne kadar faydalanan kişi sayısını açıkladı. 

SGK'DAN 5 PUANLIK PRİM İNDİRİMİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SGK'nın 5 puanlık prim indiriminden bugüne kadar faydalanan sigortalı sayısının 7 milyon 579 bin kişiye ulaştığını söyledi. 1 milyon 47 bin işverenin de desteklerden faydalandığını söyleyen Bakan Işıkhan, primlerini zamanında ödeyen, işlemlerini yasal süresi içerisinde gerçekleştiren, kayıt dışı işçi çalıştırmayan vatandaşların 5 puanlık prim indiriminden yararlanabileceğini de sözlerine ekledi.

Bakan Işıkhan, çalışanın ve üretenin yanında olmaya devam edeceklerini de belirtti.

Buna göre vatandaşlar 2023 yılının temmuz ve aralık ayları arasında brüt asgari ücrete göre her bir sigortalı için 670,73 lira ile 5 bin 30 lira arasında indirimden yararlanarak yüzde 13,3 daha az prim ödeme imkanından faydalanabilecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...