Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. Buna göre son 24 saatte 418 bin 253 Covid-19 testi yapıldı, 69 bin 658 kişinin sonucu pozitif çıktı, 157 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı 77 bin 612 oldu.

18 yaş ve üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 84,07, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 92,30 olarak kayıtlara geçti. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 139 milyon 865 bin 637 doza yükseldi.

AŞIDA OSMANİYE BİRİNCİ

18 yaş ve üstü nüfusta en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

EN AZ AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

BAKAN KOCA YİNE UYARDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi: Birçok bölgede, kış şartları sebebiyle sağlık kurumlarına ulaşma imkanı olmayan vatandaşlarımız ekiplerimizi davet ediyor ve köylerine, kapılarına kadar giderek aşılarını yapıyoruz. Sağlık kurumlarına kolayca ulaşma ve aşı yaptırma imkanı olanlar lütfen aşılarını ertelemesin.

Koronavirüs beyni etkiliyor: Bazı vakalarda Alzheimer’dan daha fazla tahribat bırakıyor Koronavirüs beyni etkiliyor: Bazı vakalarda Alzheimer’dan daha fazla tahribat bırakıyor ABD’de yapılan yeni bir araştırmada, Covid geçirip kurtulan bazı yaşlı kişilerin beyninde gerçekleşen tahribatın Alzheimer’den daha yıkıcı olabileceği ortaya çıktı.

Soğuk hava, koronavirüs vakalarını artırıyor Soğuk hava, koronavirüs vakalarını artırıyor Kış mevsimi nedeniyle soğuk hava etkisi altında olduğumuz şu günlerde koronavirüs vakaları da artıyor. Uzmanlar hızlı artışta, hava şartlarının ağırlaşmasına ve son yılların en soğuk günlerinin yaşanmasına dikkat çekiyor.

Pekin’de bir pozitif vaka üzerine tüm bina karantina altına alındı Pekin’de bir pozitif vaka üzerine tüm bina karantina altına alındı Çin’in başkenti Pekin’de bir iş yeri çalışanında Covid-19’un Omicron varyantı görülmesi üzerine tüm bina karantinaya alındı.