Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Bakan Fidan'dan Gazze diplomasisi: Katarlı mevkidaşı ile görüştü

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Bakan Fidan'dan Gazze diplomasisi: Katarlı mevkidaşı ile görüştü
Hakan Fidan, Gazze, Filistin, Katar, Haber

GÜNDEM Haberleri  / Anadolu Ajansı

İsrail-Filistin savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı ile savaşın akıbeti hakkında görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye'nin, tam 38 gündür İsrail'in vahşi saldırılarına katliamına maruz kalan Gazze için insani yardım ve yoğun diplomatik faaliyetlerini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki heyette Riyad'da düzenelenen İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Gazze konulu zirvesinde çok sayıda temasta bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, diplomasi kanalını aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyor.

KATARLI MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Bu kapsamda Bakan Fidan bugün de Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Bin Abdurrahman ile telefonda görüştü.

Yapılan görüşmede, Gazze’deki son durum ele alındı.

İİT ZİRVESİ DEĞERLENDİRİLDİ

Öte yandan Riyad’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı – Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi’nde alınan kararlar da görüşüldü.

Fidan ve Şeyh Muhammed, kararların takibi için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Düzenleyen:  - GÜNDEM
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...