Ünlü sunucu Metin Uca son yolculuğuna uğurlandı, cenazede gergin anlar yaşandı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Gizem Külçü / Kaynak: Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı
Cenaze, Haber

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 17 Kasım günü ölen ünlü sunucu Metin Uca son yolcuğuna uğurlandı. Cenaze namazı sırasında gergin anlar yaşandı.

Ünlü sunucu ve televizyon programcısı Metin Uca için Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazı sırasında gerginlik yaşandı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında ölen Metin Uca için öğle namazını müteakip Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazı başladığında tabutun musallaya yanlış konulduğu fark edilince imamın uyarısıyla tabutun yönü çevrildi. 

Metin Uca için Kocatepe Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Törende, Metin Uca'nın kardeşi Mehtap Uca Erdoğan ve yakınları taziyeleri kabul etti.

Ünlü sunucu Metin Uca son yolculuğuna uğurlandı, cenazede gergin anlar yaşandı

CENAZEDE GERGİN ANLAR YAŞANDI

Yeniden namaza durulacağı sırada ise avludaki bir vatandaş, “Hocam, Metin Bey camiye cenazesinin getirilmesini istemedi. Allah ve Resulüne savaş açan bir adamın cenaze namazı kılınmaz. Sizi defalarca kez uyardık” dedi. Bunun üzerine gerginlik yaşandı. Törene katılanlar, şahsa tepki gösterdi. Şahıs bölgeden uzaklaştırıldı. Namazın ardından Uca'nın cenazesi, Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Ünlü sunucu Metin Uca son yolculuğuna uğurlandı, cenazede gergin anlar yaşandı

ARAÇ KULLANIRKEN FENALAŞMIŞTI

Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesi mevkisinde, 3 Kasım'da araç kullanırken fenalaşmış ve aracı ağaca çarparak durabilmişti.

İlk tetkiklerinde boyun şah damarında tıkanıklık tespit edilen ve Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım inme merkezinde tedavi altına alınan Uca, 16 Kasım'da acil operasyon geçirmiş, 17 Kasım Cuma günü ölmüştü.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...