BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Âdem mi Kagawa mı?

Tamam, Beşiktaş’ın bir numarası, yıldızı, maestrosu, beyni olma yolundasın Âdem Ljajic... Ama Kagawa geldi!

¥ Öyle bir maçtı ki bu, Beşiktaş’ın genç oyuncularının harika performansını mı öne çıkarırsın, Âdem Ljajic’in şovunu mu, yoksa 81. dakikada oyuna girdikten sonra üç dakikada 2 gol atan Shinji Kagawa’yı mı?
¥ Öyle bir maçtı ki, Beşiktaş’ın ilk golü üç taksitte geldi. Nerede ise Finike’den, Akseki’den, Kemer’den görülecek kadar net penaltı için VAR’a gitti Bülent Hoca… Penaltıyı veren VAR, penaltı tekrarı için de uyardı. İki karar da doğruydu.
¥ Beşiktaş’ın ikinci golündeki gösterişli ve isabetli pasları süsleyen Dorukhan, son üç haftada üçüncü maçını da boş geçmedi.
¥ Beşiktaş’ın bir numarası olmayan oynayan Âdem Ljajic hemen her pozisyonda, hemen her golde vardı.
¥ Şenol Hoca’nın oyuncu tercihlerini de takdir etmek lazım. Pektemek, Larin gibi seçeneklere rağmen Güven’i; Medel, Oğuzhan gibi alternatiflere rağmen Dorukhan’ı sahaya sürdüğü için…
¥ Bütün bunlar ilk yarı için yazıldı. İkinci yarıda ise bambaşka şeyler oldu. Antalyaspor çok çok farklı bir kimlikle çıktı sahaya… Yirmi dakika neredeyse tek kale oynadılar, Doukara ile golü de buldular.
¥ Ama bir Beşiktaş karşı atağında dörde bir kaleciyle baş başa kaldı siyah-beyazlı oyuncular, Güven bu fırsatı kötü kullandı; dört arkadaşı arasındaki Salih’e ortaladı içine doğmuş gibi; o da ters bir vuruşla kendi kalesini yıktı. Kuş taşa çarptı ve Antalya’nın direnci yerle bir oldu.
¥ Şenol Hoca bir daha korkulu rüya görmemek için forvetten genç Güven’i çıkarıp orta sahaya tecrübeli Medel’i sürdü, 4-1’e gelmiş skora rağmen…
¥ Son yarım saatte oyuna giren Larin, iki defa kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda başarısız değil, beceriksizdi.
¥ Ama sürpriz maçın sonundaydı. Dünya yıldızı, büyük tecrübe Shinji Kagawa oyuna girdi ve “Bi dakka” dedi. Bir dakika dolmadan bir gol, iki dakika dolmadan ikinci gol… Habire oyuncu satmakla tartışılan Beşiktaş öyle bir transfer yaptı ki, şimdiden lige damgayı vurdu bile!

MAÇIN ADAMI: Âdem Ljajic

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
606413 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/606413.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT