Elektrikli Rimac Nevera bunu da yaptı! 'Ters' hız rekorunu kırdı

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Hilal Bardakcı / Kaynak: Türkiye Gazetesi
Nevera, Otomobil, Hız Rekoru

Elektrikli 'süper' otomobil Nevera, bu defa ters hız rekoru kırdı. 1.914 beygir güç üreten araç, geri viteste 275 km/s hız yaptı. Böylece dünya rekorunu kırdı.

Tamamen elektrikli süper otomobil Rimac Nevera, 1.914 beygir güç üreterek ilk günden bu yana birçok rekor kırdı. Ancak rekorlara doymuyor! Efsane pist Nordschleife’da tur rekoru kıran araç ile şimdi de ters hız rekoru kırıldı.

Guinness rekorlarına yenisini ekleyen otomobil modeli şimdi de geri viteste 275 km/s hıza ulaştı. Böylece Nevera'nın ters giderek bile yüzlerce otomobil modelinden daha yüksek hıza ulaştığı belli oluyor.

REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRIYOR 

Rekortmen otomobil Nevera, sadece bir günde resmi olarak kaydedilen 23 farklı hız rekoru kırdı. Bu rekorlar, RaceLogic ve Dewesoft tarafından doğrulanırken, rekorlara Almanya’daki Testing Papenburg (ATP) tesisi ev sahipliği yaptı.

Bu rekorlar arasında ise şunlar vardı:

• 0’dan 100 km/s hıza 1,82 saniyede çıktı,

 • 0’dan 200 km/s hıza 4,42 saniyede çıktı,

 • 0’dan 300 km/s hıza 9,23 saniyede çıktı,

• 0’dan 400 km/s hıza 21,32 saniyede çıktı.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...