Steam'de TL dönemi sona erdi, fiyatlar bugün dolara dönüşüyor

Dünyanın en büyük oyun platformlarından Steam, Türkiye'deki kullanıcılardan artık dolar ile ödeme alıyor. Steam'de Türk Lirası döneminin bittiği açıklandı.

- Güncelleme Tarihi:
Steam'de TL dönemi sona erdi, fiyatlar bugün dolara dönüşüyor
Teknoloji|Editör: Hilal Bardakcı

Video oyun platformu Steam, artık Türk Lirası ile ödeme almayı durduruyor. Böylece Türkiye'deki Steam dijital mağazası USD (Amerikan doları) üzerinden ödeme almaya başlayacak. Bu değişiklik 25 ülke ve bölgede uygulamaya konuldu. 

Peki, Steam dolara ne zaman geçecek? Steam mağazalarında 20 Kasım itibarıyla ödemeler sadece dolar ile alınıyor. 

STEAM OYUNLARINDA YENİ FİYAT POLİTİKASI

Oyunlar, bundan sonra birçok ülkede MENA-USD para birimi ile fiyatlandırılacak. Bu para birimi politikasında fiyatlar, ülkeye göre düzenlenecek. 

Bu arada, Steam'de artık Türk Lirası kullanılamayacağı için kullanıcıların bakiyeleri de dolara çevrilecek. Bunun için ise güncel döviz kuru kabul edilecek.

STEAM'DE ARTIK NEDEN TL YOK? 

Oyun devi dolara geçiş hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Steam, 20 Kasım'dan itibaren Arjantin ve Türkiye'deki satışlarda kullanılan para birimini dolar olarak değiştirecek. 

Arjantin ve Türkiye'de son yıllarda yaşanan döviz kuru oynaklığı, oyun geliştiricilerinin oyunları için uygun fiyatları seçmelerini ve güncel tutmalarını zorlaştırdı. Geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde bunu yüksek sesle ve net bir şekilde duyduk.

Ayrıca, sürekli döviz dalgalanmaları, ücretler, vergiler ve lojistik sorunlar nedeniyle Steam ödeme yöntemlerini bu ülkelerde çalışır durumda tutmakta zorlandık. Bu nedenden dolayı 20 Kasım'dan itibaren Arjantin ve Türkiye başta olmak üzere (25 ülke/bölgede daha) tüm ödemeler dolar olacaktır."

STEAM HANGİ ÜLKELERDE DOLARA GEÇTİ? 

İşte oyun devinin dolar ile ödeme almaya başladığı ülkeler listesi:

•    Orta Amerika: Belize, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama.

•    Güney Amerika: Arjantin, Bolivya, Ekvador, Guyana, Paraguay, Surinam, Venezuela.

•    MENA-USD Bölgesi: Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Lübnan, Umman, Filistin, Türkiye, Yemen, Cezayir, Libya, Fas, Tunus, Sudan.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...