CHP'li isimden skandal gaf! Cemil Tugay'ı PKK ele başına benzetti

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
CHP'li isimden skandal gaf! Cemil Tugay'ı PKK ele başına benzetti

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

CHP'li Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı PKK terör örgütü ele başı “Cemil Bayık” ile karıştırdı.

31 Mart yerel seçimlerinde mevcut belediye başkanı Tunç Soyer'in yerine aday gösterilen Cemil Tugay, seçimi kazanmıştı. Mazbatasını alarak göreve başlayan Tugay, PKK terör örgütü ele başlarından Cemil Bayık'a benzetilmesiyle gündeme geldi.

CHP'Lİ İSİMDEN SKANDAL GAF

İzmir Aliağa'da MHP'li Serkan Acar'ın üçüncü kez Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Belediye Meclisinin 2. oturumu yapıldı. Hararetli geçen Belediye Meclis toplantısına CHP Meclis Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül'ün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'dan bölücü terör örgütünün elebaşlarından “Cemil Bayık” olarak söz etmesi damgasını vurdu.

CHP'li isimden skandal gaf! Cemil Tugay'ı PKK ele başına benzetti - 1. Resim

CEMİL TUGAY'DAN "CEMİL BAYIK" OLARAK BAHSETTİ

CHP Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül, belediyenin faaliyet raporunun görüşüldüğü oturumun sonunda dilek ve temennileri olduğunu belirterek söz istedi. Doğangül sözlerine, “Dün veya evvelsi gün Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Bayık'ın” diyerek söze bölücü terör örgütünün eli kanlı elebaşlarından birinin adıyla başladı. CHP'li meclis üyesinin bölücü örgütün eli kanlı isimlerinden birinden bahsetmesi bir anda salonda şaşkınlığa sebep oldu. O sırada büyük bir gafa imza atan CHP'li meclis üyesine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının adının Cemil Tugay olduğunu hatırlatan isim ise MHP Grup sözcüsü Avukat Hilal Sadıkoğlu Akar oldu. MHP Grup sözcüsü Avukat Hilal Sadıkoğlu Akar “Tugay, soy ismi” dedi. Bunun üzerine büyük bir şaşkınlık yaşayan CHP'li üye, sözlerini düzeltti ancak sözlerinin devamında bir gafa daha imza atarak hem belediye meclis üyelerinin hem de salondaki vatandaşların tepkisini çekti.

CHP'li isimden skandal gaf! Cemil Tugay'ı PKK ele başına benzetti - 2. Resim

GEMİ SÖKÜM SEKTÖRÜNE UYUŞTURUCU İDDİASI

Aliağa Belediye Meclisi toplantısında birbiri ardına gaflarına devam eden CHP Grup Sözcüsü İbrahim Doğangül, bu kez binlerce işçinin çalıştığı gemi söküm sektörüne uyuşturucu iddiasında bulundu. Aliağa'da binlerce ailenin istihdam edilerek geçimini sağladığı gemi sökümden “uyuşturucu trafiğinin duraklarından” olarak söz eden Doğangül'ün iddiaları tepki çekti. Meclis toplantısını izleyen bir vatandaş, CHP'li meclis üyesine yüksek sesle, "Öyle bir iddia size yakışmıyor. Uyuşturucu trafiği yok" diyerek sert tepki gösterdi.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...