Yeni Jeep Avanger yüzde 100 elektrikli geldi

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Zeliha Mangırcıoğlu / Kaynak: Türkiye Gazetesi
Yeni Jeep Avanger yüzde 100 elektrikli geldi
Jeep, Jeep Avenger

Avrupa’da yılın otomobili seçilen Jeep Avanger, 3 dakikalık şarjla 30 kilometre yol gidebiliyor. Yüzde 20’lik sarj seviyesinden %80’e ise sadece 24 dakikada ulaşarak 156 beygir gücündeki motorunu 550 km’ye kadar besliyor...

ALİ ÇELİK'İN HABERİ - Geçmişinde 80 yıllık marka tarihine sahip olan Jeep’in, tarihte yer alan ilk elektrikli modeli Avenger ülkemizde satışa sunuldu. Türkiye’de sadece en dolu paketi Summit donanım seviyesi ile vitrine çıkan aracın etiket fiyatı ise 1.563.750 TL. Stellantis grubu tarafından geliştirilen yeni nesil güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep Avenger, 115 kW (156 beygir) güç ve 260 Nm tork üreten 400 voltluk elektrik motoru ile yeni nesil 54 kWh bataryaya sahip. 100 km’de 15,4 kWh tüketimiyle segmentinin en verimli modeli olarak öne çıkan aracın şehir içinde menzili 550 km’ye varan mesafeler sunuyor. 

TAMAMI SATILDI 

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, Jeep Avenger’in Avrupa’da yılın en iyi otomobili seçildiğine dikkat çekti. Süslü ekim ayında ön satışına başladıklarını dile getirerek “İlk dakikalarda sunulan araçların tamamı satıldı. Yıl sonuna kadar Türkiye’ye getireceğimiz araçların büyük bir bölümü şimdiden müşteriler tarafından opsiyonlandı. Avenger’ın ülkemizin en büyük 4. segmenti olan kompakt SUV pazarına iddialı bir giriş yaptığını  söyleyebiliriz. Avenger, Türkiye’deki otomobil pazarında yüzde 10’luk vergi dilimine girmesi sayesinde, avantajlı bir fiyata sahip. Önümüzdeki dönemde de talebin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Jeep Avenger, önden çekişli aktarma sisteminde sınıfının en iyi sürüş kabiliyetini sunuyor. En iyi yaklaşma, uzaklaşma ve tepe açılarına sahip olan model, hafif arazi şartlarında da üstün performans sergiliyor. İlk defa önden çekişli bir Jeep modelinde Selec-Terrain sürüş modları sunuluyor. Avenger, 6 farklı sürüş modu (Eco, Normal, Spor, Kum, Çamur, Kar) ile her türlü yol şartına uyum sağlıyor. Öte yandan yüksek seviyede sürüş güvenlik teknolojileri ile donatılan araç, seviye 2 otonom sürüş özelliklerine sahip. Adaptif hız kontrolü, şerit ortalaması gibi özellikler standart olarak sunulan Avanger’da, kör nokta uyarısı, yayalara ve bisikletlilere karşı otonom acil frenleme gibi teknolojiler ile güvenlik en üst düzeyde sağlanıyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...