Aydın’ın Çine ilçesinde bulunan Yılmazlar firması önceki seçimlerde CHP’li başkan Enver Salih Dinçer’i destekledi. Firma, 31 Mart yerel seçimlerinde bu defa CHP’nin adayı Dinçer’i değil Cumhur İttifakı’nın adayı Celal Özden için çalıştı. Yerel seçimi CHP’li aday Salih Dinçer kazandı. Dinçer’in seçim sonrası ilk icraatı Yılmazlar firmasını cezalandırmak oldu. Önce firmanın yıllardır kullandığı iş yerine ait deponun girişini önlemek için kaldırım yaptıran Dinçer, ardından gece yarısı firmanın bütün araçları depoda iken deponun giriş çıkışlarını da duba dikerek kapattı. Sabah iş yerine geldiklerinde ne yapacaklarını şaşıran firma sahipleri, araçlarını çıkarmak için belediyede muhatap bulamayınca kiraladıkları vinç ile belediyenin mahsur bıraktığı araçları depodan çıkarabildi. Onlarca kişinin şaşkın bakışları arasında araçlarını kurtaran firmanın sahipleri demokrasiye saygı duymadığını ileri sürdükleri CHP’li Salih Dinçer’i eleştirdi.

TOSUN: SİYASİ ÖFKE
Yapılan olayın tamamen bir siyasi öfke olduğunu söyleyen AK Parti Çine İlçe Başkanı Mehmet Tosun “Çine siyasi tarih açısından çok kötü günler geçiriyor. Yapılan uygulamalar ilçenin gerçekten tadını tuzunu kaçırdı” diye konuştu. Firmanın sahibi İsmail Yılmaz böyle bir siyasi öfke görmediklerini belirterek “Cumhur İttifakı’nı destekledik olanlar oldu. Mağduruz” dedi.

ÖZDEN ÖÇ ALIYOR
Seçimlerde Belediye Başkan adayı olan Cumhur İttifakı’nın adayı Celal Özden de seçimlerde oyu düşen ve seçimi kıl payı kazanan Dinçer’in öç almak için bu yola başvurduğunu söyledi. Kendisini savunan Salih Dinçer ise kişiye özel kaldırım yapmadıklarını savundu.

ÖNCE İFTİRA ATTI SONRA GERİ ADIM ATTI
Haber Merkezi
Seçimlerde el değiştirerek AK Parti’den CHP’ye geçen Antalya Büyükşehir Belediyesinde ‘bankamatik memuru’ tartışması yaşanıyor. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin “ATM memurları belediyeleri doldurmuş. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek tam 4 bin bankamatik memurunun işine son verdi. Adana’da bankamatik memuru sayısı yaklaşık 6 bin. Zeydan Karalar da (Adana Büyükşehir Belediye Başkanı) bu kişiler için gerekeni yapacağını açıkladı” dedi. Gürsel Tekin’in iddialarına sosyal medya hesabından yayınladığı bildiri ile cevap veren Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Tekin’i ispata davet etti. Türel,  şu ifadeleri kullandı: Konuşmak istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz. Şu anda belediyede göreve başladınız ve tüm bilgiler elinizde. Antalya Büyükşehir Belediyesinin toplamda taşeron dâhil 12 bin personeli var. Gürsel Tekin bunun 4 bininin bankamatik olduğunu ve Muhittin Böcek tarafından işten çıkarıldığını söylüyor. Bu personelin 4 bini bankamatik ise Antalya’da gurur duyduğumuz katlı kavşakları, raylı sistemleri, altyapıyı, üst yapıyı ben kiminle yaptım Allah aşkına. İşten atılan tek bir kişinin ismini söyleyemezseniz haysiyet ve şereften yoksun müfterisiniz...
Tartışmaların ardından Tekin, bir açıklama daha yaptı. Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le görüştüğünü söyleyen Tekin, ulusal ve yerel basında geçtiği şekliyle bankamatik memuru sayısının henüz kesinleşmediğini belirtti. Tekin, incelemelerinin devam ettiğini açıkladı.

SELEFİNİN BORÇLARINI BELEDİYEYE ASTIRDI
Millet İttifakı’nın adayı olarak girdiği 31 Mart Mahallî İdareler Genel Seçimleri’nde Çanakkale’de Kepez Belediye Başkanı seçilen CHP’li Birol Arslan, 4 Nisan’da mazbatasını alarak göreve başladı. Başkan Arslan ilk iş olarak da, önceki başkan CHP’li Dr. Ömer Faruk Mutan yönetiminden devraldığı belediye bütçesini afiş üzerine kalem kalem yazarak hizmet binası önüne astırdı. Afişte, Kepez Belediye Başkanlığının kasasında bulunan para ve borçlara yer verildi. Afişte, kasa toplamının 375 bin 618 lira 64 kuruş, borçların ise 61 milyon 825 bin 517 lira 91 kuruş olduğu belirtildi. Afişin en altında ise “04.04.2019 tarihi itibaryla toplam 61.825.517,97 TL borçla belediyeyi devir almış bulunmaktayım. Birol Arslan, Kepez Belediye Başkanı” ifadesi yer aldı. Bu arada CHP’li Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından bu afişin görselini paylaşarak “AK Partili belediyeler borç batağından…” diye yazdı. Tanal eleştirdiğinin CHP’li belediye olduğunu fark edince mesajını sildi.