Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 'evlilik kredisi' açıklaması: Pilot bölge belli oldu!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kabine toplantısının ardından 'Aile ve Gençlik Fonu' ve konut kredisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

- Güncelleme Tarihi:
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan 'evlilik kredisi' açıklaması: Pilot bölge belli oldu!
Ekonomi|Editör: Fulya Açıkel

Gençlere verilecek evlilik kredisi hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Önce pilot uygulama olarak deprem bölgesinden başlayacak, sonra tüm Türkiye yaygınlaşacak" dedi. 

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Önce pilot uygulama olarak deprem bölgesinden başlayacak. Sonra tüm Türkiye yaygınlaşacak. Özellikle, gençlere evlilik kredisi dediğimiz 150 bin TL iki yılı geri ödemesiz 4 yıllık krediye destek verme mekanizmasını içeriyor. İleride fonlar arttıkça imkanlar arttıkça başka destekler tabii ki söz konusu olacak ama aşama aşama gidecek" ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ KONUT ALIMINDA KREDİ İMKÂNI ZORLAŞTIRILDI"

Yılmaz, ilk ev alacaklara kredi verilmesi ile ilgili olarak, "Ev konusu şöyle; ikinci ve üçüncü ev alımında krediye erişimi zorlaştırdı Merkez Bankası'yla BDDK biliyorsunuz. İlk ev alımında kredi erişimini sağlıyoruz. Orada bir düzenleme yapacağız demiştik onu bu şekilde yapmış olduk. İkinci ve üçüncü konut alımında artık pek kredi imkânı yok. İkinci, üçüncü konuta kredi imkânı olmayınca konut kredi imkânları ilk konut sahipliği için kullanılmış oluyor. Konut sahipliği meselesini sadece kredi odaklı değil aynı zamanda konut arzıyla birlikte düşünmek lazım. Konut arzı ve konut talebi şeklinde… Aksi takdirde sırf krediyi düşünürseniz konut fiyatlarını istemediğiniz yere götürme ihtimaliniz var. Konut arzını ve konut talebini dengeli bir şekilde yönetmemiz gerekiyor" dedi. 

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...