Ersan Şen, hangi partiye katılacağını açıkladı: Sevdiğim birisi...

Politika  |Editör : Fatih Uğur
Yayın Tarihi: - Güncelleme Tarihi:

Ünlü hukukçu Ersan Şen, siyasete giriyor. Şen, İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı partiye katılacağını açıkladı. Şen’in Ağıralioğlu için “Sevdiğim birisidir” sözleri dikkat çekti.

Ersan Şen, hangi partiye katılacağını açıkladı: Sevdiğim birisi...

Türkiye yavaş yavaş yerel seçimlere doğru giderken ünlü ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, siyasete atılma kararı aldı.

Televizyon kanallarında yaptığı yorum ve sert çıkışlarla gündeme gelen Şen, Mayıs ayındaki genel seçimler öncesi İYİ Parti’den olayı bir şekilde istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı partiye katılacağını açıkladı.

Canlı yayında Gazeteci İsmail Saymaz'ın "Benim duyduğum kadarıyla yerel seçimden sonra kurulacak bir parti Ersan Şen ile görüşme yapmış. Doğru mu?” sorusuna cevap veren Şen, görüşmeyi doğrulayarak yeni kurulacak partiye katılıcağı iddiası hakkında ‘mümkündür’ dedi.

Şen açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

"Sayın Yavuz Ağıralioğlu sevdiğim bir insandır. İyi bir Türk milliyetçisidir. Görüştüğümüz doğrudur. Kendisi şu anda eğilim yoklaması yapmakta henüz kurduğu bir partiyi ya da onun adımlarını attığını duymadım. Eğer bir çalışma ortamı, birlikte hareket etme şansı olursa bunu değerlendireceğiz. Ben Türk milliyetçilerinin, Atatürk milliyetçilerinin mümkün olduğunda bir cephe altında toplanmasını dileyenlerdenim. Bunun bu ülkede olabileceğini düşünüyorum. Mümkündür, bu ülkeyi seven insanlardır. Yavuz Bey ile de görüşmemiz olmuştur. Konuştuk ve bazı hususları değerlendirdik."

ŞEN İYİ PARTİ’DEN ADAY OLMAK İSTEMİŞTİ

Hukukçu Şen, Mayıs ayındaki seçimler öncesi katıldığı televizyon programında İYİ Parti’den cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini söylemişti. Şen aynı programda İYİ Parti’nin kendisini konuyla ilgili görüşmeye davet ettiğini ifade etmişti. Ancak İYİ Parti, Şen’in iddiasını doğrulamamış ve  adaylığının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

AĞIRALİOĞLU YENİ PARTİ HAZIRLIĞINDA

Mayıs ayındaki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi HDP'nin Millet İttifakı'na destek vermesiyle ilgili partisinin tutumunu sert bir dille eleştirerek İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, parti kurmak için hazırlık yaptığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili konuşan Ağıralioğlu, Partinin sağ ya da solda durmayacağını belirten Ağıralioğlu "Yeni bir merkez inşa edeceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Yeni parti için Mart ayındaki yerel seçimlerden sonra harekete geçileceğini söyleyen Ağıralioğlu, “Yetişmiş nice evladı var memleketin. Hiçbir taassup ve siyasi parantezin bu liyakat alanını kapatmasına engel olmayacak yeni siyasi bir merkez inşa etmeliyiz. Önce bir siyasi merkez, sonra yeni bir siyasi partiye döner. Yerel seçimden sonra partinin kuruluşu ihtiyaç haline gelir.” demişti.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...