Süper Kupa maçı sonrası FB TV mikrofonlarına, "Belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin yoksa bu iş bana kalacak" diyen ve bu sözler sebebiyle büyük tepki alan Volkan dün yeni bir açıklama yaptı. Bir anda hayvan severlerin hışmına uğrayan Volkan o sözleri Melo için kullandığını söyleyerek, "Tek bir kişi, tek bir amaç ve tek bir niyettir benimki. Başka yerlere çekilmesin. Ne sokak köpeklerini kastettim, ne de başka bir şeyi" dedi. Volkan, "Melo ile yaşadıklarımız doğru değil. Tasvip etmiyoruz. Ama ben, bana bir şey yapılmadığı takdirde kimseye bir şey yapmam. Bana bir şey yapılıyor ki, ben de bunun karşılığında bir şeyler yapıyorum, büyütmeyelim" şeklinde konuştu. 

27 Şubat 2008
Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ikinci maçı: Fenerbahçe maça 9 kişi devam ederken Galatasaray uzatmada 2-1 öne geçti. Bu noktadan sonra çılgına dönen Volkan, Brezilyalı Lincoln'e saldırdı. Maç sonrası Cassio Lincoln'ün ailesine küfrettiğini söyleyen milli kaleci 4 maç ceza aldı. 

12 Nisan 2009
Turkcell Süper Lig 27. hafta maçı: 0-0 sona eren mücadelenin sonlarında Lugano ve Emre Aşık'ın başlattığı kavgada, 4 kırmızı kart çıktı. Volkan bu kavgaların hiçbirinde yoktu. Ancak tribünden milli kaleciye inanılmaz bir tepki geldi. Volkan'ın Galatasaray taraftarına karşı cinsel organını tuttuğu iddia edildi. Volkan, kasık sakatlığı nedeniyle o hareketi yaptığını söyledi. Ancak 3 maç cezadan kurtulamadı. 

12 Mayıs 2013
Spor Toto Süper Lig'de 33. hafta maçı: Kadıköy'de oynanan maçın son bölümlerinde auta çıkan bir pozisyon sonrası Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'na söylediği sözler sonrasında her iki oyuncu birbirine girmişti. Olay sonrasında her iki isim de kırmızı kart gördü. Maçın ertesi günü iki futbolcunun verdiği demeçlerde Sabri: "Volkan özür dilemedikten sonra ben muhatap olmam" dedikten sonra Volkan: "Sabri benim arkadaşım değil, bundan sonra da olmayacaktır. Öyle basını toplayıp şov yapmaya da gerek yok" demişti. 

28 Mart 2010
Turkcell Super Lig 27. hafta maçı: Fenerbahçe mücadelede Selçuk'un golüyle 1-0 öne geçti. Maçın uzatma dakikalarında yine Volkan Demirel sahne aldı. Topu kalçasıyla kontrol etti. Volkan  yaptığı açıklamada "Amacım rakiple dalga geçmek değildi. Sadece şov yapmak istedim" dedi. 

25 Ağustos 2014
Kurtarışları ile Süper Kupa'ya damga vuran Muslera, maçın adamı seçilirken, Volkan Demirel ise rakiplerine karşı yaptığı hareket ve söylediği sözlerle geceye damga vurdu. Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel'in Melo'ya yönelik sözleri konuşulurken sosyal medyaya Galatasaraylılara doğru 'tombala çekerkenki' görüntüleri düştü. Bu hareket için yüzlerce yorum yapıldı.