Acı olay Amasya'da meydana geldi. Bir aile serinlemek üzere Suluova ilçesinde bulunan baraj gölüne gitti. Baraja girdiken bir süre sonra akıntıya kapılan çocuğu kurtarmak üzere arkasından suya atlayan 4 kişi de akıntıya kapıldı. Yapılan çalışmalar sonucu 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

SUDA KAYBOLAN 5 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Çocuklarının Suluova Derinöz Baraj Gölü'ne düştüğünü gören aile üyelerinden 4'ü suya girdi. Tüm aile üyelerinin suda gözden kaybolduğunu gören çevredekiler, güvenlik güçlerine haber verdi.

Baraj gölüne gönderilen AFAD ve Amasya Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma ekipleri, suda kaybolan 5 kişinin bulunması için çalışma başlattı.

Çalışma sonucu önce Elif ve Sultan Cenikli, bir süre sonra da Emrullah, Havvanur ve Levent Cenikli'nin cansız bedeni sudan çıkarıldı.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AA muhabirine, üzücü bir durum yaşadıklarını belirterek, "Saat 16.30 sularında Levent Cenikli isimli çocuğumuzun suya düşmesiyle akabinde aile fertlerinden 4 kişi de suya giriyor. Sonra da 5 boğulma olayı gerçekleşti." dedi.

Piknik faciaya dönüştü, küçük çocuk gölde boğuldu Piknik faciaya dönüştü, küçük çocuk gölde boğuldu Ailesiyle piknik yaparken yüzmek için göle giren 9 yaşındaki küçük çocuk boğularak hayatını kaybetti.

Serinlemek için denize girmişti, boğuldu Serinlemek için denize girmişti, boğuldu Çanakkale'de serinlemek için denize giren yaşlı adam boğuldu.

Uzman çavuş barajda boğularak hayatını kaybetti Uzman çavuş barajda boğularak hayatını kaybetti Malatya'da barajda kayısı kasası yıkarken, suya kapılan 28 yaşındaki uzman çavuş hayatını kaybetti.